Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Szkolne eliminacje Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej rozstrzygnięte.

Tegoroczne eliminacje okazały się przełomowe zarówno pod kątem liczby uczestników (35 osób) jak i poziomu zdających (każdy wywalczył jakieś punkty) a tegoroczne zmagania z działaniami arytmetycznymi w języku mańskim, rzeczownikami w języku surinamskim, samoańskimi zdaniami oraz himalajskim pismem rong stanowiły nie lada wyzwanie.
Zobacz zadania z odpowiedziami.

Tak jak w zeszłym roku najlepszym w tych matematyczno-językowych łamigłówkach okazał się pierwszoklasista – choć tym razem mechatronik a nie informatyk – Radosław Matuszczyk, uzyskując 52% punktów. Na drugim miejscu uplasował się weteran z 3mb Kamil Kołek (44%) a na trzecim Mateusz Szczurek z 2me (35%). Jak widać wszyscy zdobywcy podium to uczniowie klas mechatronicznych i jest to kolejny dowód na to, że jest to olimpiada dla umysłów przede wszystkim ścisłych z umiejętnościami elastycznego poszukiwania niestandardowych rozwiązań.
Nie wiadomo ile punktów da w tym roku awans do kolejnego etapu, jednak tegoroczni zdobywcy podium będą mogli się cieszyć z nagród ufundowanych z projektu “matEMAtyka– ekscytująca, motywująca, atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu”, który realizowany jest dzięki fundacji mPotęga.
Nie można także pominąć najlepszych uczestników w poszczególnych zadaniach:
Zad. 1: Michalska Weronika z 1B, Matuszczyk Radosław  z 1me i Mirosław Piotr  z 2ib
Zad. 2: Szczurek Mateusz z 2me, Kołek Kamil z 3mb i Matuszczyk Radosław  z 1me
Zad. 3: Kołek Kamil z 3mb, Szymański Jakub z 1me, Matuszczyk Radosław  z 1me, Mirosław Piotr  z 2ib i Puzoń Patrycja z 3B
Zad. 4: Grabski Krzysztof z 3mb, Chylińska Aleksandra z 1ai, Mucha Bartek z 2me i Tatarczyk Karolina z 2B.
Za najlepszych trzymamy kciuki by awansowali, rekordzistom poszczególnych zadań gratulujemy i wszystkim życzymy jeszcze lepszych wyników w następnej edycji.
Szczególne podziękowania dla nauczycielek matematyki Adrianny Karwowskiej-Poleszak i Sandry Płonki-Duda za przeprowadzenie szkolnego konkursu.