Wydarzenia

Uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego

W dniu 10 września 2012 r. o godz. 13.00 w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego nauczycielom zatrudnionym w miastach i powiatach wchodzących w obszar działania delegatury rybnickiej (Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory; powiat: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski).

W uroczystości uczestniczyli, oprócz głównych bohaterów spotkania – nauczycieli, którym wręczano akty nadania stopnia awansu zawodowego, dyrektorzy oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły i placówki. 

Ponad 170 nauczycieli z terenu Delegatury w Rybniku może poszczycić się zdobyciem najwyższego stopnia awansu zawodowego. Akty nadania wręczał Śląski Kurator Oświaty pan Stanisław Faber wraz z panią Dyrektor Delegatury w Rybniku Marią Lipińską. 

Uroczystość uświetnił koncert uczniów naszej szkoły. W pierwszej kolejności wystąpiła Aneta Witosz, zwyciężczyni zeszłorocznej edycji konkursu "Talenty Sobieskiego" z piosenką Najdalsza z gwiazd . Po niej na scenie zagościła tegoroczna absolwentka Vimala Vaidyan, śpiewając piosenkę Simply the Best, która również w imieniu Dyrekcji szkoły, organizatorów i całej społeczności szkolnej przywitała wszystkich gości. 
Całą galę poprowadziła pracownica Kuratorium Oświaty w Katowicach pani Mariola Morawska- Juraszek. 

Po uroczystym wręczeniu aktów nadania wszystkim nauczycielom wystąpiły uczennice naszej szkoły- Gosia Wypych oraz Asia Foltyn, które zagrały na pianinie i na wiolonczeli. Kolejną wokalistką była Jagoda Ślakowska, która zaśpiewała piosenkę Soul Mate przy akompaniamencie Asi Foltyn. Po nich wystąpiła raz jeszcze Aneta Witosz w repertuarze Whitney Houston. Na zakończenie Vimala w imieniu młodzieży życzyła wszystkim obecnym wielu sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności.

Uroczystość w naszej szkole przygotowały panie: Barbara Sowińska i Ewa Maduzia; nad częścią techniczną czuwał pan Łukasz Szostok, a nad dekoracyjną pani Elżbieta Marciniak i pan Bogdan Wicher. 

Swój udział mieli również uczniowie klasy 2B wraz z wychowawcą panią Tatianą Żmij, którzy w godny sposób witali przybyłych gości oraz uczeń 3B Marcin Stokowy przebrany w strój górnika. 

Nauczyciel dyplomowany to najwyższy stopień awansu zawodowego. Nowo mianowanym nauczycielom serdecznie gratulujemy!

[nggallery id=1]