Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Finis coronat opus…

… czyli koniec wieńczy dzieło.
Chociaż mało oryginalny, tytuł ten idealnie oddaje to, co miało miejsce 9 maja tego roku w Warszawie w Warszawskim Domu Technika NOT. Dokładnie w południe rozpoczął się tam ostatni akt tegorocznej XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej czyli uroczystość wręczenia nagród laureatom. Dla społeczności naszej szkoły ważny ze względu na obecność olimpijczyka z naszej szkoły, Kamila Smyczka, laureata III miejsca w kategorii elektryczno-elektronicznej i jego opiekuna Jacka Kluby.
Nagrody, dyplomy oraz gratulacje laureaci oraz ich opiekunowie odebrali z rąk Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Prezes FSNT-NOT Ewy Mańkiewicz-Cudny, Dyrektora Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych MEN Joanny Wrony oraz przewodniczącego Komitetu Głównego OWT prof. Wojciecha Radomskiego.
W tegorocznej edycji Olimpiady do rywalizacji w pierwszym etapie przystąpiło 7814 uczniów z 426 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, do etapu centralnego dotarło 76, a jedynie 18 uzyskało tytuł laureata.

Poniżej zamieszczono odnośniki do relacji filmowych z XLI i XL Olimpiady Wiedzy Technicznej.