Nasze sukcesy Wydarzenia

Gala Liderów Innowacji

Dnia 23 kwietnia 2013 roku,  w Katowicach, odbyła się Gala Liderów Innowacji zorganizowana przez Centrum Innowacji WKTiR . Na Gali podsumowano III edycję konkursu Młody Lider Innowacji Województwa Śląskiego, w którym uczniowie oraz promotorzy z  Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego  w Jastrzębiu-Zdroju znaleźli się po raz kolejny wśród najlepszych. Uczniowie oraz ich opiekunowie odebrali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, a uroczystość, swoimi występami wokalnymi, uświetniły uczennice naszej szkoły: Aneta Witosz i Jagoda Ślakowska.

Lista nagrodzonych:

Pierwsze miejsce w kategorii WYNALAZCA  dla pracy:

„Latarka dla niewidomych” – autorzy: Paweł Górzyński, Tomasz Krzysztofik, Tomasz Kropiwnicki. Promotorzy: Zbigniew Pałasz, Krzysztof Smyczek.

Pierwsze miejsce w kategorii DYDAKTYK ex aequo  dla pracy:

„Inteligentny dom” autorzy: Oskar Schimmelpfennig, Karol Kucharczyk. Promotorzy: Mirosław Czarnota, Krzysztof Smyczek.

oraz

„Budujemy klasyfikator ziaren, czyli pomysł na ciekawe zajęcia realizowane metodą WebQuest” autorzy: Paulina Grzywacz, Roksana Kula. Promotor: Jolanta Przygodzka.

Pierwsze miejsce w kategorii EKOLOG dla pracy:

„Analiza mikroskopowa osadu czynnego. Wyznaczanie Indeksu Biotycznego Maddoniego” autorzy: Dominik Koniarski, Samuel Miśkiewicz.Promotor: Jolanta Przygodzka.

Drugie miejsce w kategorii EKOLOG ex equo dla pracy:

„Badanie jakości wody Szotkówki na podstawie składu peryfitonu” autor: Katarzyna Siekaczyńska. Promotor: Łucja Klebeko

oraz

„Preferencje gniazdowe sroki Pica Pica w Jastrzębiu-Zdroju. Tendencje w latach 2003-2012” autor: Natalia Jurkowska, promotor: Łucja Klebeko

Drugie miejsce w kategorii PROGRAMISTA dla pracy:

„Pragmatic – gra edukacyjna ucząca  algorytmiki i programowania” autorzy:  Iwona Witek, Paweł Radzimierski. Promotor: Marcin Lasak

trzecie miejsce w kategorii EKOLOG dla pracy:

„Identyfikacja bakterii nitkowatych w osadzie czynnym oraz ocena ich wpływu na jakość sedymentacji osadu i efekty oczyszczania ścieków” autorzy: Edyta Tokarska, Bartosz Wacławik. Promotor: Jolanta Przygodzka