III Edycja Pucharu Dyrektora ZS nr 6 w Narciarstwie Alpejskim

Tegoroczna edycja Pucharu Dyrektora w Narciarstwie Alpejskim już za nami. 20 lutego na stokach Złotego Gronia w Istebnej rozegrane zostały już po raz trzeci zawody narciarskie, w których udział wzięło 73 pasjonatów białego szaleństwa. O główne trofeum – Puchar Dyrektora Szkoły – rywalizowało aż 15 drużyn. Do klasyfikacji końcowej liczyły się po dwa przejazdy trzech najlepszych zawodników w zespole. Najlepsza w tym sezonie z łącznym czasem 178,35 była “Rodzinka.pl” reprezentowana przez Roxanę Gajdzik z kl.1C, Konrada Pawliczka z kl. 1C, Mikołaja Orszulika z kl. 2ma, Adama Szatkowskiego z kl.4ma, oraz Lidię Gajdzik. Tuż za nimi uplasowali się zeszłoroczni zwycięzcy, w tym roku występujący pod nazwą “Na 5+” (Łukasz Plonka i Dawid Syty z kl. 4mb, tata ucznia Krzysztof Plonka oraz wychowawczyni Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok, czas 179,44). Trzecie miejsce zajęła drużyna “Wataha” – rodzina Patrycja, Michał i Tomasz Leszko, czas 185,03.

Dalsze miejsca w kategorii drużynowej zajęli:

1. “Na ostatnią chwilę”, 187,72
  2. “Gryfne Chopoki”, 191,95
  3. “Wystrzeleni w kosmos”, 196,8
  4. “Minetaury”, 197,66
  5. “Czeskie Brambory”, 199,18
  6. “Dzikie Pandy”, 200,56
  7. “Mechatrony”, 204,2
  8. “Morświny”, 2013,01
  9. “Błąd 404”, 2013,61
  10. “Krokodylki Gardziejewskiego”, 2014,88
  11. “Baniuxy”, 261,5
  12. “MC Elektryczne Świry”, DSQ

Oprócz sportowej rywalizacji liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i międzypokoleniowa wymiana doświadczeń narciarskich, jako że w imprezie oprócz uczniów udział wzięli rodzice naszych uczniów, nauczyciele, po raz pierwszy absolwenci szkoły, honorowy uczestnik – jeden ze sponsorów imprezy – Pan Paweł Gajdzik oraz nasz młody narybek – Michał Leszko, Franciszek Rudzki oraz Franciszek Kluczniok.

Najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych:

Narciarki

1. Lidia Gajdzik 1:03,15
  2. Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok 1:06,04
  3. Dariusz Przygodzki 1:13,17

Wyjątkową oprawę wyjazdu stanowiła piękna słoneczna pogoda i wyśmienite warunki narciarskie. Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia medali i nagród, którą swoją obecnością uświetniła Dyrekcja szkoły – Pan Jerzy Maduzia i Pani Jolanta Kłopeć.

Zawody z roku na rok przyciągają coraz liczniejszych uczestników, ale ich zorganizowanie nie byłoby możliwe bez przychylności i hojności Rady Rodziców, która pokryła koszty związane z techniczną obsługą zawodów oraz zapewniła ciepły posiłek na stoku. ZS nr 6 zasponsorował medale dla najlepszych zawodników. Nagrody dla tegorocznej edycji przekazały lokalne firmy  – HAGA z Jastrzębia-Zdroju, AKTYWNI z Rybnika, salonon TAURUS z Rybnika oraz Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!!!

Gorąco dziękujemy ośrodkowi narciarskiemu Złoty Groń za profesjonalną obsługę zawodów, rodzicom oraz absolwentom, którzy tak licznie zasilili grono narciarzy Sobieskiego, wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i stworzenie wyjątkowej atmosfery oraz wszystkim pasjonatom narciarstwa za wszelką pomoc w organizacji zawodów. Specjalne podziękowania dla Julii Lasko z kl. 2 ai za przygotowanie dyplomów dla uczestników zawodów.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Komentarze uczestników (pisownia oryginalna):

Świetny wyjazd i super organizacja! Trochę wcześnie wyjechaliśmy, ale było warto być już o tej porze na stoku  😀

Dużo wyższy poziom niż w ubiegłych latach. Super wyjazd, rewelacyjna organizacja.

Dobry wyjazd, fajna atmosfera, genialne warunki.

Super wyjazd fajna atmosfera gorąco polecam.

Zbyt słodka herbata! – prawda – dokładnie tak

Dobry(…niewyraźna pisownia…)

Wszystko super, pico bello!

Bardzo nam się podobało, luźna atmosfera.

Ustawione zawody, ale ogólnie polecam!  🙂

Gdybym był o 5 sekund szybszy….

Szybko!

Super wymówka na spr z niemca

Super organizacja, lepszy slalom niż w 2017

Świetne warunki, trasa o wiele lepsza niż poprzednio, fajna zabawa w super towarzystwie.

Jak narciarstwo Alpejskie to miejsce też powinno być adekwatne do nazwy:) A tak to wszstko ok.

A i jeszcze wracając do sytuacji przed zawodami….trasa przygotowana na zawody a niektórzy niecierpliwi zaczęli jeździć i rozkopywać trasę…Następnym razem trzeba o tym wspomnieć.

Ogólnie kiełbasa dobra ale za mało do popicia xd

Popieram kolegę wyżej.

Świetnie wyszkolona kadra, zabrakło tylko ataku, obrony i pomocy.

WIELKI PLUS, BARDZO FAJNE ZAWODY

GRATULACJE DLA ORGANIZATORÓW I SPONSORÓW

🙂

Teraz ja! 🙂

Podział nauczycieli na kategorię damską i męską (byłbym wtedy na podium:)!

A tak było okej:) Pozdrowionka dla organizatorek.