Języki w Sobieskim – Exam Check

17 kwietnia nauczyciele języków obcych przeprowadzili kolejną edycję konkursu dla gimnazjalistów pod dźwięczną nazwą – EXAM CHECK. Jest to ogromne przedsięwzięcie, które z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród młodzieży gimnazjalnej naszego miasta. Formuła konkursu zakłada sprawdzenie poziomu językowych umiejętności na podstawie zestawu, który jest opracowany zgodnie z kryteriami oraz formą egzaminu z języka nowożytnego w gimnazjum. Istotą konkursu jest to, iż odbywa się on w naszej szkole zaledwie kilka dni przed właściwym egzaminem. W związku z tym, uczestnicy EXAM CHECK mogą nie tylko ewaluować posiadane zdolności, ale przede wszystkim dostają informację zwrotną o tym, co jeszcze należy w nich udoskonalić.
W tym roku konkurs EXAM CHECK po raz pierwszy odbył się we wszystkich trzech językach, których uczymy w Sobieskim, a gościliśmy w naszej szkole aż 54 gimnazjalistów z 7 różnych szkół. Test trwał tylko godzinę, a po 60 minutach wytężonej pracy nadszedł czas na chwilę “językowego relaksu” – czyli warsztaty w języku angielskim zorganizowane przez naszego gościa, dr Monikę Porwoł z PWSZ w Raciborzu. Przygotowane zajęcia były idealną okazją do nawiązania nowych znajomości, ponieważ ich głównym elementem była aktywna praca w grupach złożonych z uczniów uczęszczających do różnych gimnazjów. W tym czasie komisja konkursowa (nauczyciele języków obcych naszej szkoły) wyłoniła najlepszych “gimnazjalnych językowców” spośród wszystkich uczestników konkursu.
Są nimi:
JĘZYK ANGIELSKI:

Magdalena Urbańczyk Gimnazjum nr 11 (I miejsce),
Krzysztof Urbaniec Gimnazjum nr 4 (II miejsce),
Jakub Krzyżanowski Gimnazjum nr 3 (III miejsce).

JĘZYK NIEMIECKI:

Sylwia Molitor Gimnazjum nr 12 (I miejsce),
Paulina Górka Gimnazjum nr 12 (II miejsce),
Natalia Humska Gimnazjum nr 2 i Tymoteusz Siatkowski Gimnazjum nr 3 (III miejsce).

JĘZYK FRANCUSKI:

Justyna Woryna (I miejsce)
Patrycja Leszko (II miejsce), Gimnazjum nr 11.

Laureatom gratulujemy i mamy nadzieję, że wartościowe bony do księgarni Empik (ufundowane przez Radę Rodziców oraz naturalnie ZS6) zostaną spożytkowane na kolejne pomoce dydaktyczne lub pozycje książkowe do nauki języka obcego, aby za rok poziom językowych umiejętności w klasach pierwszych naszego Zespołu był jeszcze wyższy 🙂
Z mojej strony jeszcze raz dziękuję wszystkim, zaangażowanym w przygotowania nauczycielom języków obcych.

Monika Kordiaczyńska