Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Kamil Smyczek laureatem „Euroelektry”!

Fantastyczna passa Kamila trwa! Po sukcesie na olimpiadzie w Częstochowie, tym razem jeszcze lepsze wiadomości nadeszły z Bydgoszczy. Kamil został laureatem XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, zajmując II lokatę w kategorii elektronicznej. Tym samym poprawił zeszłoroczny wynik, kiedy to zajął IV lokatę uzyskując tytuł finalisty olimpiady. Sukces ten jest tym większy, że w pokonanym polu zostawił on uczniów renomowanych szkół technicznych np. z Krakowa, Lublina czy Nowego Sącza, którzy w większości są uczniami klas o profilu elektronicznym.
Finały Olimpiady rozegrane zostały w dniach 16-17 marca w Rzeszowie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki tamtejszej Politechniki.
Jak zawsze w takim przypadku organizatorzy zadbali także o ofertę edukacyjno-krajoznawczą. Mieliśmy zatem okazję zwiedzić rzeszowską starówkę z pełnym specyficznego klimatu rynkiem, muzeum elektrotechniki i energetyki oddziału rzeszowskiego zakładu energetycznego PGE, a także samą Politechnikę Rzeszowską z jej najciekawszymi i bardzo nowoczesnymi laboratoriami. Była to także okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń przez uczestników olimpiady i ich opiekunów w zakresie kształcenia zawodowego.

Kończąc…
Kamilu jesteś wielki! Gratulacje!