Laury Wyspiańskiego rozdane z sukcesem uczniów klasy II A i II C

27 marca 2015 r. w Zespole Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IX Międzyszkolnego Konkursu o Laur Wyspiańskiego. Na uroczystość zostały  zaproszone: Katarzyna Sajkiewicz, Katarzyna Łuczka, Martyna Olczyk, Edyta Hernik, Marta Slaczałek wraz z opiekunami p. Elżbietą Marciniak i p. Katarzyną Kwaśniewską – Sobalą. Okazało się, że ósma edycja konkursu zakończyła się sporym sukcesem uczniów naszej szkoły. Warunkiem udziału w konkursie było stworzenie pracy na co najmniej jeden z trzech zaproponowanych tematów. W trzeciej kategorii Secesja – piękna i użyteczna byliśmy najlepsi.  Trzecie miejsce przypadło Edycie Hernik  drugie miejsce ex aequo zajęły Martyna Olczyk i Katarzyna Sajkiewicz, zaś Laur Wyspiańskiego zdobyła Katarzyna Łuczka. Ponadto druga kategoria literacka, która wymagała od uczestników napisania: scen dramatycznych, opowiadania, felietonu lub eseju, których mottem były słowa: ”Stroimy się w pawie pióra” również nie była nam obca. Tutaj możemy być dumni z III miejsca Marty Slaczałek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.