Wydarzenia

Laury Wyspiańskiego rozdane !!!

Rokrocznie Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego organizuje Artystyczne Działania Aktywne, podczas których następuje podsumowanie Konkursu o Laur Wyspiańskiego w kategoriach literackich oraz plastycznych.
W roku bieżącym uczniowie jastrzębskich szkół mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami, talentem i kunsztem biorąc udział w VII już edycji Konkursu o Laur Wyspiańskiego, bądź podczas uroczystej Gali, zorganizowanej 21 marca przez ZS nr 3 w Miejskim Ośrodku Kultury (w sali kina Centrum), gdzie gwoździem programu było wręczenie.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów mogli sprawdzić się w kategoriach:

  • „U nas wszystko dramatyczne, w wielkiej skali, niebotyczne…” – słowa Stanisława Wyspiańskiego uczyń mottem rozważań na temat charakteru narodowego Polaków (forma dowolna, np. esej, felieton, reportaż, sceny dramatyczne);
  • ”Chcę poetyczności dla was i chcę ją rozdmuchać…” – utwór (wiersz lub proza poetycka) skupiony na budowaniu nastroju chwili;
  • Plakat popularyzujący twórczość Stanisława Wyspiańskiego wykonany techniką kolażu.

W konkursie wzięło udział aż 44 uczniów, tworząc w sumie 26 prac literackich oraz 21 plakatów. Nasza szkoła może pochwalić się 3. miejscem w obu literackich kategoriach ( proza i poezja ), które zdobyła uczennica klasy 1D, Monika Maciejewska (opiekun Julia Sosna-Iglikowska). Zwycięzcom nagrody wręczyli: pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 – Wioletta Brzykcy oraz doradca prezydenta miasta – pan Franciszek Piksa.

Uczniowie, którzy reprezentowali ZS nr 6 to: Ireneusz Larysz – opiekun J. Sosna-Iglikowska, Kamil Matelski- opiekun A. Żmij oraz J. Świderek- opiekun K.Kwaśniewska-Sobala.

Pełna sala świadczyła o ogromnym zainteresowaniu przedsięwzięciem. Czas spędzony na Gali, umilały widzom występy utalentowanych Jastrzębian, wśród których nie zabrakło charyzmy prowadzącego (który jednocześnie akompaniował innym artystom), śpiewu – solowego, w duetach oraz w zespole (szczególnie mile można wspomnieć o formacji, która zaprezentowała piosenki Marii Peszek); tańca – również solowych występów i grup tanecznych; skeczy kabaretowych oraz niesamowitych popisów gry na skrzypcach i akordeonie.

Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

tekst: Monika Maciejewska

[nggallery id=115]