Sport w szkole Wydarzenia

Lekcja otwarta

Coraz częściej i więcej nauczycieli Naszej szkoły angażuje się i przedstawia szeroką ofertę lekcji otwartych. Dzięki tym właśnie lekcjom mamy okazje zapoznać się z warsztatem pracy Naszych koleżanek i kolegów, wymienić wspólnie uwagi, doświadczenia, mimo, że uczymy na co dzień innych przedmiotów. 27 stycznia br. wraz z Renatą Pytel przeprowadziliśmy wspólnie lekcję otwartą z wychowania fizycznego. Realizowaliśmy zajęcia z piłki koszykowej, której tematem głównym było „Doskonalenie elementów technicznych (kozłowania, rzuty) – indywidualizacja na lekcji wychowania fizycznego”. W lekcji wykorzystaliśmy szeroką gamę sprzętu sportowego, którą dysponuje Nasza placówka m.in.: piłki koszykowe, piłki gimnastyczne, materace, drążki, ławeczki, hula – hopy, płotki, drabinki koordynacyjne, skrzynię i wiele innych. Najważniejszym elementem zajęć, które przeprowadziliśmy, była indywidualizacja. W części głównej, uczniowie zostali podzieleni na cztery zastępy, gdzie ćwiczyli na przygotowanych przez Nas wcześniej stacjach. Każda osoba, pokonywała różnego rodzaju przeszkody rozłożone na każdej ze stacji w sposób dowolny, według własnej inwencji twórczej oraz co ważne według prezentowanego poziomu sprawności fizycznej. Każdy z Nas jest inny, nie każdy będzie w przyszłości wielkim sportowcem, ale ważne jest odkrycie swojego tzw: „sportu całego życia”, dzięki któremu oprócz swojej codziennej pracy i obowiązków, każdy z Nas będzie mógł zadbać o swoje zdrowie, swoje ciało oraz dobre samopoczucie.