Sport w szkole Wydarzenia

Lekcja otwarta z wychowania fizycznego

W dniu 5 listopada br. w Naszej szkole na sali gimnastycznej odbyła się lekcja otwarta z wychowania fizycznego. Lekcję przygotowali panowie Adam Śmigielski i Jarosław Grycman. Tematem zajęć były nowoczesne formy, metody, środki stosowane w lekcji wychowania fizycznego. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to jest wytrzymałość, jak pracuje ich serce podczas wysiłków o różnej intensywności. Nauczyli się dokonywać i analizować pomiaru tętna za pomocą specjalistycznego sprzętu (sport – testerów) oraz bez użycia takowego sprzętu (pomiar na tętnicy szyjnej lub ramiennej). Zajęcia były urozmaicone, zastosowano różnego rodzaju sprzęt sportowy. Lekcję obserwował Pan Dyrektor, nauczyciele oraz rodzice.

DSCN0676 DSCN0677 DSCN0678