Marsz Pamięci

Jak co roku w styczniu reprezentanci naszej szkoły- razem z zaprzyjaźnionym ZS nr 2- witali przy Pomniku Ofiar Marszu Śmierci w Jastrzębiu Górnym uczestników Rajdu Pamięci, podążającego 4 dni spod bramy Muzeum KL Auschwitz do Wodzisławia Śl.

Zebraliśmy się (w sobotę, 21.01.2017) w kilkunastoosobowej grupie uczniów, nauczycieli, księdza z parafii p.w. św. Katarzyny i  harcerzy. Wraz z piechurami pod przewodnictwem p.Jana Stolarza z Radlina- oddaliśmy hołd więźniom obozów koncentracyjnych i zapaliliśmy znicze na grobie trzech zidentyfikowanych kobiet- zabitych na naszej jastrzębskiej ziemi.

Dołączyli do nas też mieszkańcy Jastrzębia Górnego, w tym pani Helena Królik, która widziała tamte straszne wydarzenia. Korzystając z okazji- zaprosiłam ją- jako świadka historii- na spotkanie z młodzieżą naszej szkoły, które zostanie niebawem zorganizowane.

tekst: Lidia Różacka

foto: Aleksandra Gibes- Gimnazjum nr 4