Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Po raz kolejny włączyliśmy się aktywnie w obchody. Każda klasa, która miała tego dnia lekcje języka polskiego, obejrzała film animowany o Vashti, który powstał  na podstawie ksiązki pt.”The dot” Petera H. Reynoldsa, oraz realiowała różne aktywności:

  • 4an i 4in rozwiązywały quiz w aplikacji Kahoot, przygotowany przez panią Sabinę Duranek;
  • 3gr i 2GA łączyły po kilkaset kropek w celu utworzenia rysunków, pomalowania ich i nadania tytułów;
  • 2GB wpisywała hasła oraz związki frazeologiczne i rysowała kolorową kredą obrazki utworzone z kropek – na placyku i chodnikach przed szkołą;
  • 2Geg i 1ai wykonywały bardzo pomysłowe i urocze dzieła z różnokolorowych guzików.

Ta ostatnia twórczość tak zachwyciła pomysłodawczynie organizacji MDK w naszej szkole, że autorki i autorzy najciekawszych i najbardziej pracochłonnych dzieł otrzymają okrągłe słodkie nagrody. Podobnie jak uczennice i uczniowie, którzy przyszli tego dnia w ubranich w kropki…………………………………………………………………………

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Tatiana Żmij, Julia Sosna-Iglikowska, Lidia Różacka

[nggallery id=373]