Wydarzenia

Nasi maturzyści o nauce on-line i swych planach na przyszłość

Po raz kolejny maturzyści z naszej szkoły stali się bohaterami artykułu w tygodniku “Newsweek”. Tym razem Krzysztof z 4ib oraz Daniel z 4in udzielali wypowiedzi samej pani redaktor Renacie Kim, jednej z najwybitniejszych dziennikarek w Polsce, wcześniej pracującej w BBC. Znów nasza szkoła znalazła się wśród wiodących w kraju – z Łodzi, Krakowa, Warszawy i Tarnowa. Niektórzy rozmówcy chcieli pozostać anonimowi, bo uznali ostatni semestr za stracony oraz nie mieli kontaktu z nauczycielami. Czuli się też porzuceni w sprawach organizacyjnych przez dyrekcje. Natomiast nasi chłopcy z klas informatycznych technikum opowiadali o wszystkim jawnie, pozytywnie i ze swadą. Oto fragmenty:

  • Opinia Krzysztofa o nauczaniu online: “Bardzo mi się podobało. To była niezwykła oszczędność czasu. “
  • Daniel o planach na przyszłość: “Chcę studiować informatykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i zostać programistą.”
  • Krzysztof: “Pójdę na studia w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.”

tekst: Lidia Różacka

zdjecia: “Newsweek” nr 24/2020

[nggallery id=363]