Wydarzenia

Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2021

Kochani uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy przyjaciele Sobieskiego, a także adepci, rodzice i trenerzy Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks Arete!!!

Udało się nam!!!Kolejny raz uszczęśliwiliśmy dwie cudowne rodziny!!!

Ten rok podobnie jak poprzedni nie był łatwy do zorganizowania paczki(2 tyg zdalnego), ale z Wami było pewne, że się uda. W sumie udało nam się zebrać 47 kartonów darów i bonów dla rodzin na prawie 4000 zł

Poniżej możecie przeczytać relację z wręczenia paczki.

Relacja z dostarczenia paczek

Rodzina 1

W niedzielne popołudnie przyjechaliśmy do pani Marii i jej syna. Już od progu widzieliśmy, jak wiele szczęścia zagościło w tym domu. Dawid z uśmiechem pomagał nam wnosić paczki, a jego mama, ze względu na stan zdrowia, siedziała w fotelu i z niedowierzaniem obserwowała, co z się dzieje. Z każdą kolejną paczką wszystkim nam napływały łzy, które ciężko było powstrzymać. Mały pokój szybko wypełnił się paczkami. Na koniec przekazałam rodzinie bony do sklepów. Wtedy kobieta wstała na chwilę, po czym zaraz usiadła, twierdząc, że jej słabo. Troszkę się wystraszyliśmy, ale po chwili pani Maria zapytała, czy to wszystko dla nich, czy może ktoś się pomylił. Wytłumaczyłam rodzinie, że to wszystko dla nich, wtedy kobieta krzyknęła “Jezus Maria, cudowna Panienko, błogosław tych wszystkich Aniołów, którzy tak o nas zadbali”.

Słowo od Rodziny 1

Kochani Darczyńcy chciałam w imieniu swoim i mojego syna bardzo Państwu podziękować za okazane serce, za ogrom dobroci i za państwa obecność. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam złożyć najpiękniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, a w Nowym Roku realizacji nawet najskrytszych marzeń.

Słowo od Wolontariusza

Szanowni Państwo.
Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila Świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!
Do zobaczenia za rok.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki

Rodzina 2

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki.

W sobotnie popołudnie pojechaliśmy do mieszkania pana Krzysztofa. Wraz z innymi wolontariuszami wnieśliśmy paczki na drugie piętro. Ze względu na stan zdrowia mężczyzna siedział w fotelu i z niedowierzaniem obserwował każdego, kto wnosił kolejne prezenty. W domu zastaliśmy kuzynkę mężczyzny, która przyjechała do niego, by pomóc w przygotowaniach przedświątecznych i zostać z nim na święta. Gdy już wszystkie kartony znalazły się w mieszkaniu, udało nam się porozmawiać. Pan Krzysztof ze łzami w oczach powiedział “Boże czy to się dzieje naprawdę? Że to wszystko dla mnie jednego, kaleki, aż tyle wspaniałości?”. Po tych słowach emocje wzięły górę i już każdemu z nas popłynęły łzy. Pan Krzysztof, oglądając każdą rzecz i zawartość kartonów, często nie umiał wypowiedzieć tego co czuje, ale patrząc na niego, wolontariusze wiedzieli, że jest bardzo szczęśliwy i wdzięczny za okazaną pomoc. Zapytany o to, z czego najbardziej się cieszy, powiedział “Nie ma takiej rzeczy pojedynczej, bo bez względu na to, czy jest to kilogram cukru, proszek, czy coś innego to właśnie całość pomocy i ogrom dobrocie jest dla mnie darem od Boga i ludzi”. Na koniec przekazałam panu Krzysztofowi torebkę, w której znajdowały się karty podarunkowe do różnych sklepów. Przez dłuższą chwilę mężczyzna trzymał ją w ręku, przytulając do serca, po czym podał ją wolontariuszce, prosząc o pomoc w rozeznaniu, co trzeba z tym zrobić. Wiedząc już, na jakiej zasadzie działają te karty, popatrzył na nie i na każdy z kartonów, postanowił się podzielić, mówiąc “Sam jestem osobą schorowaną i samotną, wiem jak choroba, ból, cierpienie potrafią człowieka doświadczyć i jak wiele łez wycisnąć. Dlatego też chce się tą dobrocią podzielić z moim schorowanym bratem i jego najbliższą rodziną. Jeszcze 3 lata temu to właśnie oni pomagali mi w codziennych obowiązkach, zakupach, ale także finansowo gdy nie mogłem wykupić leków. Teraz brat jest osobą leżącą, a jego żona musiała zrezygnować z pracy i właśnie teraz przyszedł czas, na to bym to ja pomógł im. Gdyby nie państwa dobroć, nie byłoby to możliwe, mam jedynie nadzieję, że tym gestem państwa nie urażę”. Od pierwszego dnia, gdy wolontariusze poznali pana Krzysztofa, mieli przeczucie, że jest to osoba, której warto pomóc i ten właśnie dzień umocnił ich w tym przekonaniu.

Słowo od Rodziny 2

Szanowni Darczyńcy.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przesyłam najlepsze życzenia. Niech tegoroczne Święta będą jednymi z piękniejszych. Niech wspaniała atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki,
wyczekiwana pierwsza gwiazdka i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd,
przyniosą chwile zadumy i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych. A nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie zdrowie, pomyślność i same szczęśliwe chwile!
Wdzięczny za wszystko, Krzysztof.

Słowo od Wolontariusza

Szanowni Państwo. Przyłączając się do życzeń pana Krzysztofa, pragnę złożyć na Państwa ręce ogromne podziękowania. Pomoc i nadzieję, jaką podarowaliście panu Krzysztofowi przerosła wszelkie oczekiwania nasze i samego mężczyzny. Nikt z nas nie spodziewał się tak wspaniałej i ogromnej pomocy. Jakiekolwiek słowa podziękowania nie ujmą tego, co Państwo zrobili. Dlatego proszę przyjąć, z serca płynące słowo: dziękuję, oraz zapewnienie o naszej nigdy niekończącej się pamięci i wdzięczności, Sylwia.

 

 

PODZIĘKOWANIA
W paczkę zaangażowało się tak wiele osób, że jest trudne spisanie tego wszystkiego, zwłaszcza w tym roku kiedy nie było mnie na miejscu  gdy przynosiliście dary. Dlatego chylę czoła dziękując i przepraszając jeśli kogoś nie wymienię.

Dziękuję z całego serca  wszystkim klasom i ich wychowawcom, które prężnie zadziałały, żeby wspomóc nasze rodziny:

1A IVLO ,1B IVLO- ,1C IVLO ,1D IVLO ,3GB IVLO ,3PD IVLO – ,1el T4,1in T4 ,1pb T4 ,2ai T4 ,2eg T4 ,2in T4- ,2me T4 ,3Gam T4-,3Geg T4 ,3Gin T4 -,3Pel T4
3Pin T4,4am T4,4in T4-,4me T4

Dziękuję za dary indywidualne:
rodzicom Bartka Adamskiego z 3pme, Emilii Osadnik z 2a, Michała Leszko z 1in, p.Pacer z 2pr oraz Marty Sacewicz z 3Pin
naszym absolwentom z klas 4tc-elektrycy (klasa J.Grycmana), 3c-mat -fiz((moja klasa), którzy co roku mocno nas wspierają, a nam raduje się serce kiedy możemy się przy takiej okazji z wami zobaczyć:), a także ze szkoły wieczorowej p.Marek Strzępa z żoną

Dziękuję wszystkim cudownym wychowawcom, którzy zaangażowali się razem z klasami,dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz klasom p. Agatay Zabadaj i Jacka Borkowskiego z TEB-u

Dziękuję Edycie Ochodek- Kapica, która przygotowała 4 obrazy, dzieło jej rąk na cel Szlechetnej Paczki

Dziękuję Kindze Kamińskiej z 3 Gam i jej mamie za przygotowanie domków z piernika na ten cel,

Dziękuję z całego serca mojej klasie 4am, która już 4-ty raz spakowała profesjonalnie paczkę, w tym roku pomogły również trzy duszyczki z 2in :Dawid Kaczyński, Jakub Szyszko, Szymon Szmulik, przyszli również w sobotę zapakować te wszystkie kartony do auta.

Szczególne podziękowania wolontariuszki naszych rodzin Pani Sylwii Wojnarowskiej.

Adeptom, rodzicom i trenerom wszystkich sekcji z Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete, szczególnie sekcji z Lysek i Szymonowi Kestenowi, jaki widać robienie paczki i czynienie dobra nie ma rejonizacji.

Szczególne podziękowania dla mojego męża, za udostępnienie auta i przewiezienie darów.

Z całego serca pragnę jeszcze podziękować Pani Teresce Dudek za jej pomoc przy pakowaniu oraz udostępnienie szkoły w sobotę.
Bardzo dziękuję p. Hani Rychel za pomoc w organizacji.

Paczka też nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie moich koleżanek, które pomogły w koordynowaniu paczki Joannie Majdzie i Sandrze Płonce- Dudzie.

Wiem,że nie wszystkie klasy włączyły się w paczkę ale liczymy na to, że w przyszłym roku i wy do nas dołączycie, bo najpiękniejsze jest właśnie to, kiedy każdy z nas dokłada swoją cegiełkę to naszego wspólnego dzieła.

UFF wiem że znów długo, dziękuję Wam że jesteście i że zawsze można na Was liczyć , życzymy Wam wszystkim i Waszym rodzinom cudownych Świąt!!!