Wydarzenia

Projekt „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION”

Biblioteka Miejska w Jastrzębiu-Zdroju przez cały październik zapraszała do wzięcia udziału w projekcie „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION”. W jej ramach odbył się cykl spotkań z zaproszonymi gośćmi, nawiązujących do muzyki jazzowej. Finał projektu miał miejsce 29 października w auli Biblioteki Miejskiej, gdzie rozdano nagrody i wyróżnienia  w dwóch konkursach realizowanych w ramach projektu. W obydwu z nich wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

W konkursie plastycznym pt. „Bo we mnie jest… jazz" laureatką pierwszego miejsca została Karolina Partyk z klasy 3b, a drugiego Edyta Poznańska z klasy 1a, zaś opiekunem była pani Elżbieta Marciniak, nauczycielka wiedzy o kulturze. Obie uczestniczki były zaskoczone wyróżnieniem w konkursie bądź co bądź miejskim, w którym wzięło udział ok. 50 uczestników i obie nie zamierzają poprzestać na tym jednymJ

To nie wszystkie nagrody tego wieczoru. Nasi uczniowie odebrali również wyróżnienia w konkursie literackim pt. „Muzyczne Jastrzębie". Wśród wyróżnionych znalazły się: uczennica klasy 2a/c Agata Krypczyk i Dominika Krypczyk z klasy 2tf, które przeprowadziły wywiad z członkiem zespołu „Symetria”- Grzegorzem Żygoniem oraz Bartosz Neumann, uczeń 2a/c, któremu wywiadu udzieliła Joanna Smajdor, finalistka „Mam talent”. Uczniów do konkursu przygotowała pani Ewa Kubińska, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie. Wszyscy laureaci obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Bibliotekę Miejską w Jastrzębiu- Zdroju.

Na koniec mieliśmy przyjemność wysłuchać występu gościa specjalnego- Teriver’a Cheung’a, gitarzysty urodzonego w Hongkongu, mieszkającego w USA, wybitnego przedstawiciela nowoczesnego jazzu, ale też gitarzysty wszechstronnego, grającego różne style: funky, blues, fusion.

tekst:E.Marciniak

foto:E.Marciniak

[nggallery id=67]