Spotkanie szkół im. Jana III Sobieskiego

Od 8 listopada, dzięki uprzejmości prezesa Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi w Częstochowie, pana Adama Panek, w auli naszej szkoły można zobaczyć replikę obrazu „Jan Sobieski pod Wiedniem”  . Z tej okazji postanowiliśmy zaprosić do nas przedstawicieli innych szkół, którym również patronuje Król Jan III Sobieski.

19 listopada, z inicjatywy Pani Dyrektor – Jolanty Kłopeć, odwiedzili nas  członkowie samorządów szkolnych oraz ich opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach oraz z Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich.

Organizacją tego dnia zajął się  samorząd uczniowski ZS nr 6. Po oficjalnym przywitaniu gości, zaprezentowany został hymn naszej szkoły – najpierw zaśpiewali go członkowie grupy artystycznej skupionej wokół samorządu, później zaprosiliśmy do wspólnego śpiewania wszystkich uczestników spotkania.

Replika obrazu zrobiła na zaproszonych gościach duże wrażenie. Kulisy powstawania dzieła przybliżył obecnym pan Jacek Borkowski, który swoją prezentację wzbogacił o elementy historyczne, wiążące się z tematyką dzieła. Przedostatnim punktem części oficjalnej był integracyjny quiz, w którym wszyscy uczestniczący w spotkaniu uczniowie, mogli sprawdzić, co wiedzą o patronie swojej szkoły. Oprócz integracji środowisk szkolnych celem spotkania była także wymiana doświadczeń związanych z funkcjonowaniem samorządu uczniowskiego. W inspirującej dyskusji młodzież dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami i opisywała działalność samorządu na trenie ich szkół. Na tym część oficjalna miała się  zakończyć, lecz na spontaniczną prośbę uczestników spotkanie Sobieszczaków na auli zakończyło… wspólne karaoke, po którym wszyscy udali się na poczęstunek.

Czas upłynął w przyjaznej atmosferze, gwar rozmów, raz po raz  przerywany był śmiechem. Niektórzy tak się zaprzyjaźnili, że trudno było im się rozstać 🙂 Goście otrzymali drobne upominki związane z naszą szkołą i zadeklarowali chęć kontynuowania współpracy, zapraszając nas do siebie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia.

Samorząd uczniowski wraz z opiekunkami.