Wydarzenia

Spotkanie w gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Przedstawiciele naszej szkoły otrzymali zaproszenie na spotkanie Wojewody Śląskiego oraz Śląskiej Kurator Oświaty ze szkołami wyróżnionymi w Ogólnopolskim Rankingu Głównym Liceów i Techników – „Perspektywy 2024”, które odbyło się w dniu 19 marca 2024r.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele najlepszych liceów i techników w województwie śląskim. Naszą szkołę reprezentowali : dyr. Jolanta Kłopeć, op. Samorządu Uczniowskiego, pani Sandra Płonka Duda, oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Gracjan Karpiński.

Do zebranych w sali marmurowej w Urzędzie Marszałkowskim zwrócił się wojewoda śląski pan Marek Wójcik, oraz Śląska Kurator Oświaty pani Aleksandra Dyla. Pogratulowali przedstawicielom szkół sukcesów edukacyjnych, oraz podziękowano wszystkim Nauczycielom za „otwartość na potrzeby uczniów i budowanie w młodych ludziach poczucia własnej wartości i odwagi do podejmowania wymagających wyzwań.

W spotkaniu uczestniczyło 8 najlepszych liceów, oraz 9 najlepszych techników w województwie śląskim (wg rankingu Perspektywy 2024), czyli:

LICEA:

 1.  V LO Bielsko-Biała
 2.  III LO im. Adama Mickiewicza Katowice
 3.  I Społeczne LO im. Stanisława Konarskiego STO Katowice
 4.  IV LO z Oddz. Dwujęz. im. Stanisława Staszica Sosnowiec
 5.  III LO im. Stefana Żeromskiego Bielsko-Biała
 6.  LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego Bielsko-Biała
 7.  II LO z Oddz. Dwujęz im. A. Frycza Modrzewskiego Rybnik
 8.  I LO im. Mikołaja Kopernika Bielsko-Biała

TECHNIKA:

 1.  Technikum nr 4 (ZS nr 6) Jastrzębie-Zdrój
 2.  Technikum nr 1 (ZST-I) Gliwice
 3.  Technikum nr 2 (ZSO-T) Lubliniec
 4.  Technikum nr 17 (ŚTZN) Katowice
 5.  Technikum nr 1 (ZS im. Wł. Szybińskiego) Cieszyn
 6.  Technikum nr 1 (BSP) Bielsko-Biała
 7.  Technikum nr 4 (ZSE im. M. Kaleckiego) Bielsko-Biała
 8.  Technikum nr 1 (ZSM-E) Żywiec
 9.  Technikum nr 1 (ZSCh-M) Tarnowskie Góry

Wszystkie wyżej wymienione szkoły znalazły się wśród najlepszych 100 szkół w Polsce. (technikum z Jastrzębia-Zdroju zostało sklasyfikowane na 13 miejscu w Polsce).

Spotkanie uświetnił występ uczniów ze szkoły muzycznej w Katowicach.

Uczestnicy mieli też okazję zwiedzić gmach urzędu, usiąść w ławach w Sali sesyjnej, a przede wszystkim usłyszeć ciekawie przedstawioną historię powstania budynku i różnych ciekawostek z nim związanych.

Uroczystość o takim charakterze została zorganizowana po raz pierwszy, mimo, że ranking perspektyw ma już 26 lat. Mamy nadzieję, że jest to początek dobrej tradycji i za rok znowu będziemy mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Jolanta Kłopeć