Sprawozdanie z akcji HDK

Sprawozdanie z akcji
honorowego oddawania krwi
w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu -Zdroju

Dnia 11 marca 2015r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 6 została przeprowadzona kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Zgłosiło się 95 dawców, krew oddało 73. Zebrano ponad 32 litry krwi.
Akcję przeprowadzono dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza.
Celem głównym tej szlachetnej imprezy jest propagowanie idei krwiodawstwa oraz zachęcanie uczniów i osób spoza środowiska szkoły do jej udziału, jak również promowanie szkoły w mieście.
Dziękuję uczniom i nauczycielom z „szóstki” oraz osobom spoza szkoły za ten szlachetny gest.
Na absolwentów naszej szkoły także możemy liczyć ( np. p. Piotr Kula, czy p. Fabian Buchta).
Istniała możliwość przekazania części ekwiwalentu na cele charytatywne „PODZIEL SIĘ SERCEM”.

Trochę historii….
Już w latach 80-tych ubiegłego stulecia działał w naszej szkole klub honorowych krwiodawców, ale po przejściu na emeryturę jego opiekunów: Ryszarda Bonczara i Henryka Dreinerta- zaprzestał działalności.
21 kwietnia 2004 r. w auli szkolnej akcję honorowego oddawania krwi wznowił Gural K. Lech.
Zgłosiło się 109 dawców; krew oddało 97. Zebrano blisko 43 litry krwi).

Tekst: pan Lech Kazimierz Gural
Organizatorzy szkolnej akcji: