Sukces Górników

W dniu 14 grudnia 2017r. odbył się II etap VIII Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”. Olimpiada odbywała się w  Zespole  Szkół Technicznych w Rybniku. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Michał Wojaczek i Konrad Ochodek z klasy IV gr. O wejście do finału walczyło 28 uczestników z 14 szkół kształcących w zawodzie technik górnictwa podziemnego. Mieli oni rozwiązać test składający się z 50 pytań. Dwunastu uczniów z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do III etapu (finału). Wśród tych osób znalazł się również Michał Wojaczek uzyskując 32 punkty, co sprawiło że zajął VII miejsce podczas II etapu. Jako finalista został zwolniony z pisemnej części egzaminu zawodowego. Natomiast Konrad Ochodek nie zakwalifikował się do finału.

W marcu Michał będzie dalej walczył o „Złotą Lampkę”, dlatego życzymy takich samych sukcesów jakie osiągnęli nasi uczniowie w 2015r, kiedy zajęli I miejsce w V Olimpiadzie Wiedzy Górniczej.

Tekst i zdjęcia Małgorzata Rolka