Nasze sukcesy Wydarzenia

Sukces naszej szkoły w Korei Południowej

W dniach 12-18 grudnia delegacja naszej szkoły: dyrektor Jerzy Maduzia, wicedyrektor Krzysztof Smyczek i uczeń klasy 4 tb Marcin Grygierek  przebywała w Seulu i tam właśnie podczas uroczystej gali w Arirang Hall Seoul Garden Hotel  odebrała zaszczytny tytuł w kategorii   „INVENTION ORDER OF MERIT FOR THE DISABLED & HANDICAPPED”.

Droga do seulskiej nagrody była długa i wymagała dużo wysiłku wielu osób w szkole. Należało przygotować specjalną aplikację, w której zawarte zostały informacje o wszystkich nagrodach, które „Sobieski” zdobył w ostatnich dwóch latach. Następnie specjalnie powołany zespół międzynarodowych jurorów ocenił zasługi i przyznał nagrody w 15 kategoriach dla wybitnych instytucji z całego świata, w tym w kategorii 5 dla Zespołu Szkół nr 6. Swoje osiągnięcia na I Światowym Konkursie „WORLD INVENTOR AWARD  FESTIVAL 2012” prezentowały instytucje z takich państw jak: Korea, Rumunia, Taiwan, Węgry, Hiszpania, Kanada, Hong Kong, Indie, Irak, Egipt, Iran, Filipiny, Arabia Saudyjska, Tajlandia, Malezja, Chiny, Indonezja, Stany Zjednoczone i Chorwacja.

To ogromny sukces naszej szkoły, dużej grupy nauczycieli i uczniów, których praca przyczyniła się do uzyskania tego zaszczytnego tytułu. Już 1 lutego 2013 roku w auli naszej szkoły odbędzie się uroczysta gala, na której zaprezentowane zostaną wszystkie sukcesy naszych uczniów i ich opiekunów, a także osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do tych sukcesów.

W tym miejscu dyrekcja Zespołu Szkół nr 6 chciałaby podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy prezentować nasze prace na konkursach światowych.

[nggallery id=85]