Innowacje Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Sukcesy informatyków na Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Telekomunikacji I Informatyce

13-14 maja Filip Wiewióra (4 PIN) oraz Krzysztof Ptaszyński (4 PIN) zmagali się w Lublinie w II etapie III stopnia Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce w bloku teletechnicznym wśród 20 najlepszych uczniów z całej Polski. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Filip Wiewióra zajął 3 miejsce i uzyskał tytuł laureata, a Krzysztof Ptaszyński uplasował się w pierwszej dziesiątce również zdobywając tytuł laureata. Warto nadmienić, że w związku z tym, iż jest to olimpiada wpisana na listę MEiN, Filip i Krzysztof oprócz cennych nagród rzeczowych, zostali zwolnieni z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz zdobyli dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacji na studia.

Należy podkreślić, że do I etapu III stopnia ww. olimpiady w bloku programistycznym dotarł także Dawid Rucki (4 PIN). Nie udało mu się niestety przejść do etapu II.

Podziękowania należą się  p. Marcinowi Paprotnemu, który zgodził się w zastępstwie pojechać z uczniami do Lublina, wspierać ich i kibicować, co jak się okazało, przyniosło zamierzony efekt.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!