Sport w szkole Wydarzenia

Szkolne zawody w piłce siatkowej

Szkolne zawody z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców odbyły się w przeddzień ferii zimowych. Zorganizował je pan Adam Ptaszny. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej stawiły się 24 drużyny. Z tego 3 zespoły stanowiły zespoły żeńskie. W skład każdej drużyny wchodziło czterech graczy.
Tuż po rozpoczęciu turnieju odbyła się konieczna rozgrzewka. Po kilku minutach rozpoczęły się pierwsze rozgrywki. Na jednym z boisk rozgrywały się mecze dziewcząt, a na dwóch pozostałych trwały zmagania chłopaków. Każda drużyna rozgrywała z przeciwnikiem mecz dwuset owy, gdzie piętnasty punkt kończył set. Już po ponad godzinie znaliśmy wyniki zaciętej walki naszych uczennic.
I miejsce zajęła drużyna „Gwiazdeczki”, w której skład wchodziły:
A.Lazar, D.Sagan, M. Slaczałek i K.Wojak
II miejsce wywalczyły zawodniczki z klasy 2b:
E.Borek, H. Holeksa, P.Kogut, E.Zasłonka i R.Zoremba
Natomiast miejsce III zajęły uczennice z klasy 1an:
W.Gierak, W.Jackowska, P.Kusyk, E.Lisowska, M. Maksyn i M.Pajar
Gdy rozgrywki dziewcząt dobiegły końca, turniej chłopców rozgrywał się na trzech boiskach. Każdy kolejny mecz przynosił żywiołowe emocje. Coraz większe zaciekawienie okazywała też widownia. Gdy przyszedł czas na finał, emocje sięgały zenitu. Walka toczyła się na wysokim poziomie. Natomiast różnice punktowe nie były większe niżeli dwa lub trzy punkty. Do samego końca finał trzymał zarówno zawodników, jak i widzów w dużym napięciu.
Czas wskazał tegorocznych zwycięzców, którymi okazali się chłopcy z klasy 3tc:
M.Mazurowski, D.Karpiński, R. Kowalczyk i B.Twaróg
Tym sposobem miejsce II zajęli uczniowie z klasy 2 tc:
M.Kulak, M.Różacki, M.Setlak i S. Woźniak
Natomiast III miejsce zajęli zawodnicy z klasy 4 td:
J.Holeksa, S.Korkus, A.Kuś, B.Przybyłek i R. Wołowiec
Było to ogromnym zaskoczeniem.
Z roku na rok coraz więcej drużyn zgłasza się na szkolne zawody piłki siatkowej. Mamy nadzieję, że w następnym razem zawodnicy okażą się jeszcze liczniejsi, a rozgrywkom będą towarzyszyć nawet większe emocje i bardziej zacięta rywalizacja. Tymczasem zwycięzcom roku szkolnego 204/2015 serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Tekst: Patrycja Wierzbicka III D
Foto: Aleksandra Kaczówka III D