ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Szlachetna Paczka Sobieszczaków-dołącz i Ty!!!

Kochani kolejny już raz chcemy wspólnie z wami pomóc dwóm wspaniałym rodzinom
i przygotować dla nich Szlachetną Paczkę. Mamy na to czas do 6 grudnia i ogromnie liczę na zaangażowanie całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, absolwentów i pracowników szkoły. Do tej pory wspólnie udawało nam się robić wspaniałe paczki dzięki waszej ofiarności i zaangażowaniu każdego z Was. Dlatego proszę poświęćcie chwilkę i przeczytajcie opisy naszych rodzin, które umieszczone są poniżej.
Plan pomocy jest taki:
1. Klasy prosimy o zbiórkę i zakup rzeczy potrzebnych z listy. Prosimy aby to uzgodninić z p. Adrianna Karwowską -Poleszak, która koordynuje przebieg naszej paczki, tak abyśmy spełnili wszystkie potrzeby, a nie jedną wielokrotnie.
2. Można pomóc również indywidualnie przynosząc dary do zaplecza 211.
3. Potrzebujemy chodzik ortopedyczny dla Pani, może ktoś z was ma niepotrzebny?
4. Pani Teresa prosi o masaże, może wśród rodziców jest ktoś kto mógłby nam pomóc albo u którego moglibyśmy wykupić masaże.
5.Potrzebne nam będą kartony średniej wielkości i papier do spakowania paczki, kto może proszę przynosić do sali 212.
RODZINA 1
Pani Teresa (73 l.) jest osobą samotną. Pani Teresa przez 20 lat pracowała w lokalnym domu dziecka. W 2011 roku przeszła poważną operację kręgosłupa. Z powodu komplikacji po zabiegu cierpi na niedowład lewej nogi (zerwanie nerwu skokowego), a obecnie porusza się jedynie ze specjalnym chodzikiem. W 2010 roku zmarł jej mąż. Od tego czasu pani Teresa zdana jest wyłącznie na pomoc sąsiadów. Kobieta utrzymuję się z renty po zmarłym mężu (2000 złotych). Aby móc poruszać się z chodzikiem
potrzebuje ona ciągłej rehabilitacji. Dodatkowo cierpi również na nadciśnienie oraz nadwyrężenie stawów rąk. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, wydatków na leki oraz dodatkową rehabilitację pani Teresie zostaje na życie jedynie 362 złote. Pomimo trudnej sytuacji życiowej pani Teresa nie poddaje się. Najważniejsze dla niej jest to, aby móc się poruszać. Do tego potrzebna jest ciągła rehabilitacja i to jej kobieta poświęca się najbardziej. Najważniejszą potrzebą paniTeresy jest rehabilitacja. W jej przypadku liczba bezpłatnych zabiegów, na które może liczyć z Narodowego Funduszu Zdrowia jest niewystarczająca. Z powodu braku środków pieniężnych kobieta nie może pozwolić sobie na wykupienie dodatkowych masaży. Pani Teresa będzie również wdzięczna za żywność oraz obuwie ortopedyczne.

POTRZEBY RODZINY
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,
Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
– Środki czystości
Jakich środków czystości
potrzebuje rodzina:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,
Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon,
Szczoteczka do zębów
– Obuwie obuwie ortopedyczne za kostkę
Kategoria:
zimowe
Rozmiar:
39 (szeroka stopa)
na suwak

– Specjalne upominki
komplet garnków
– Inne potrzeby
chodzik ortopedyczny
Potrzeby, które nie są rzeczami
dodatkowa rehabilitacja (masaże)

RODZINA 2
Pani Elwira (42 l.) i Pan Paweł wychowują dwójkę dzieci: Alicję (18 l.), Maxa (15 l.). Pani Elwira pracowała przez lata jako opiekun dzieci niepełnosprawnych, pensja jej i pana Pawła zaspakajały potrzeby całej Rodziny. Jednak dwa lata temu pani Elwira zaczęła chorować (zespół
Wolfa-Parkinsona-Whitea) i musiała zrezygnować z pracy. Utrzymują się wyłącznie z pensji pana Pawła, który pracuje jako nauczyciel i świadczeń socjalnych. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia Rodzinie pozostaje na życie około 112 zł na osobę. Rodzina pani Elwiry jest
bardzo kochająca się. Jako swoje atuty podają miłość, wzajemną pomoc i otwartość w okazywaniu uczuć. Dzieci bardzo lubią się uczyć i są grzeczne. Alicja bierze udział w konkursach szkolnych i zajmuje miejsca na podium. Z kolei Max jest utalentowanym siatkarzem w drużynie. To bardzo miła Rodzina, którą łączy ciepła więź i chęć pomocy innym. najbardziej potrzebują żywności i środków
czystości. Pani Elwira prosi również o ciepły koc.
POTRZEBY RODZINY
– Żywność trwała:
Jakich produktów żywnościowych
potrzebuje rodzina:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,
Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
– Środki czystości
Jakich środków czystości
potrzebuje rodzina:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,
Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon,
Szczoteczka do zębów

Ubrania:

Max
bluzy z kapturem
Rozmiar:
182
Sylwetka:
Szczupła

Alicja
Kategoria:
bluzki
Rozmiar:
182
Sylwetka:
szczupła

– Pomoce szkolne
Jakich pomocy szkolnych
potrzebuje rodzina?
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory
do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
– Wyposażenie mieszkania
Jakiego wyposażenia mieszkania
potrzebuje rodzina:
Koc, Ręczniki, Pościel (poszwy,prześcieradła)
Brakujące sprzęty:
patelnia

– Specjalne upominki
Elwira- blachy do pieczenia
Paweł- kosmetyki
Alicja- kosmetyki do makijażu
Max- słuchawki bezprzewodowe

Wierzymy,że wspólnie uda się sprawić, że święta tych rodzin będą wspaniałe. Z góry dziękuję wszystkim, którzy nie pozostaną obojętni wobec tej akcji.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com