Wydarzenia

Tradycja kartek świątecznych nie zanika w Sobieskim

Piękna tradycja wysyłania sobie kartek świątecznych liczy kilkadziesiąt lat. Kiedy Henry Cole tworzył pierwsze kartki najpewniej nie przypuszczał, że zrobią tak zawrotną karierę. Że staną się wyrazem bliskości, przyjaźni i myśli o drugim człowieku i nieodzownym elementem każdych świąt.  Dziś, w dobie wszechobecnych komunikatorów, mogłoby się wydawać, że kartka odchodzi w zapomnienie. Bo wymaga wkładu pracy i poświęcenia dłuższej uwagi. A jednak wcale nie musi tak być. Pisanie kartek, ich tworzenie, może stać się pomostem miedzy tym co stare a nowe. Pokazaniem, że warto w coś zaangażować się bardziej, mocniej i z uwagą. W zamian,  po drugiej stronie, otrzymamy uśmiech i wdzięczności drugiego człowieka.

Kierowani tymi wartościami zgromadziliśmy na naszej auli uczniów  różnych klas z zacięciem artystycznym. Dzięki czuwającej nad nami pani Annie Idzik, właścicielce firmy “Wycin.Anka”, w naszej szkole dokonał się mały powrót do wartościowych tradycji. Efekty przerosły nasze oczekiwania a każda wykonana przez uczniów kartka, w miniaturze stała się dziełem sztuki, w które włożono zaangażowanie, pomysł i serce. Uczniowie spisali się na medal. Kartki wraz z ciepłymi życzeniami od całej kadry Sobieskiego pod przewodnictwem Dyrekcji pójdą w świat.  Trafią do rąk emerytowanych nauczycieli aby z wdzięcznością za lata poświęcone nauczaniu, umiliły im ten świąteczny czas.