Nasze sukcesy Wydarzenia

We are the Digital Champions

Dekady starań, kilometry szkoleń, setki sprzętów oraz lata współpracy i budowania więzi stoją za ostatnim, niezwykle prestiżowym (choć słabo nagłośnionym) sukcesem naszej szkoły, gdyż wygraliśmy ogólnopolski konkurs Digital Champions Szkoła 2016 w dwóch kategoriach: e-dyrektor oraz e-uczniowie.

W poniedziałek 19 września profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego oraz kapituła i organizatorzy konkursu gościli wszystkich nagrodzonych na finałowym spotkaniu z wykładami i prezentacjami nagrodzonych prac.

Laureatów w kategorii e-uczniowie (Marcin Wróblewski, Arkadiusz Chodór oraz Grzegorz Mrózek pod opieką Barbary Halskiej i Katarzyny Kwaśniewskiej-Sobala) reprezentował Marcin, który sprawną i ciekawą prezentacją udowodnił, jak ich aplikacja “Sówka” może być wykorzystana na “lekcji przyszłości” z wykorzystaniem technologii edukacyjnych. Każdy z nich otrzymał nagrodę w postaci komputera mieszczącego się w kieszeni.

Oczywiście nie trzeba przedstawiać osoby naszego dyrektora, który zaprezentował sprawdzoną strategię rozwoju szkoły, w którym to rozwoju cyfryzacja jest jednym z narzędzi pomagających współpracować, rozwijać pasję i skutecznie kształcić młodego człowieka. W udokumentowaniu tych osiągnięć pomagali: autor tego artykułu (jako spiritus movens), Basia Halska (treść oraz strategia prezentacji), Agnieszka Klepek-Drozd (korekta językowa i logiczna) oraz Ada Karwowska-Poleszak, Jacek Kluba , Jolanta Kłopeć , Katarzyna Kwaśniewska-Sobala, Marcin Lasak, Dorota Ostrowska, Sandra Płonka-Duda, Dariusz Przygodzki, Adam Ptaszny, Lidia Różacka, Krzysztof Smyczek, Ewa Szatkowska, Wojciech Warchał i Arkadiusz Żmij (treść)

Dzięki sukcesowi naszego dyrektora szkoła wzbogaciła się między innymi w mini-pracownię robotyki, dzięki której nasi uczniowie będą mogli uczyć się, bawić oraz wygrywać kolejne konkursy.

Kapituła konkursu i pozostałe informacje na stronie organizatora.