Sport w szkole Wydarzenia

WIOSENNE SUKCESY SOBIESZCZAKÓW PODCZAS BIEGÓW

Sukcesy naszych uczniów i szkoły podczas biegów miejskich

9 kwietnia 2015 r. Sobieszczaki wzięły udział w Biegu Papieskim. O godzinie 10.00 spotkaliśmy się pod halą widowiskowo-sportową w Jastrzębiu-Zdroju w bardzo licznym gronie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 3te, 2C, 1B, 1ma, 1an, 1el, 1mb, 3D, 2td oraz 3tf. Łącznie było prawie 50 osób. Ostatecznie na podium stanęli:
• Jarosław Borgiel (2td) na II miejscu
• Martyna Nieszporek (3 tf) na III miejscu
Wielu naszych uczniów ukończyło ten bieg na dobrych miejscach, dzięki czemu w klasyfikacji ogólnej ZS 6 Sobieski zajął I pozycję i zwyciężył wszystkich.

Następnego dnia również odbyły się zawody sportowe. Tym razem był to już tradycyjny Bieg Katyński. zorganizowany w jastrzębskim Parku Zdrojowym. Tutaj naszą szkołę reprezentowało mniejsze grono, bo 18 osób. Młodzież z Sobieskiego ponownie mogliśmy oglądać na podium:
W kategorii dziewcząt:
• Dżesikę Toborowicz (3D) na I miejscu
• Martę Slaczałek (2C) na II miejscu
• Afrodytę Szukalską (2C) na III miejscu
• Alicję Lazar (2C) na IV miejscu
• Wyróżnienie za V i VI miejsce otrzymały również dziewczęta z naszej szkoły.
Natomiast w kategorii chłopców:
• Łukasz Jagła (3te) zajął I miejsce
• Jarosław Borgiel (2td) uzyskał II miejsce

Ostatnim etapem naszych sportowych przygód był finałowy bieg, który odbył się zaraz za bramą ZS 6 -na Stadionie Miejskim 16 kwietnia 2015 r. Zgromadził on najmniejsze grono uczestników, w porównaniu z innymi podobnymi wydarzeniami. Z naszej szkoły stawili się uczniowie z klas: 2td, 2C, 3D, 3tf. Na podium mogliśmy zobaczyć tylko Jarosława Borgiela, który zajął II miejsce. Natomiast w klasyfikacji ogólnej, składającej się z 4 różnych biegów, Jarek zdobył najlepsze i w pełni zasłużone, I miejce.