Wizyta uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w Zespole Szkół nr 6 i Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju

W dniu 19 listopada 2019r. gościliśmy w naszej szkole 90 uczniów ze Szkół Podstawowych z Marklowic Górnych i Zebrzydowic. Nasi Goście uczestniczyli w następujących zajęciach:

„Spotkanie z Królem Janem III Sobieskim” – lekcja historii połączona z wystawą repliki obrazu „Jan Sobieski pod Wiedniem”- zajęcia prowadził nauczyciel historii mgr Marian Janecki w auli szkolnej.

„Spotkanie z fizyką” -zajęcia prowadziła nauczycielka fizyki mgr Agata Zabadaj

„Doświadczenia w laboratorium chemicznym” – zajęcia prowadziła nauczycielka chemii i przedmiotów zawodowych dla techników analityków mgr Justyna Dubiel

„Misja na Marsa z robotem Skribot – podstawy programowania”– zajęcia prowadziła nauczycielka informatyki i zawodowych przedmiotów dla techników informatyków – mgr Agata Fecek

„Wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego – co potrafi mechatronik ?”– zajęcia prowadzili nauczyciele przedmiotów zawodowych dla techników mechatroników mgr inż. Jacek Kluba i mgr inż. Adam Hausman

„Poznajemy zawody w Technikum nr 4 – jakich zawodów uczymy w Sobieskim” – zajęcia prowadził nauczyciel przedmiotów zawodowych dla techników elektryków, mechatroników, górników – mgr inż. Zbigniew Pałasz .

„Trip around the world” – zajęcia prowadziła nauczycielka języka angielskiego mgr Julianna Skrobacz

„Konkurs matematyczny – co wiesz o trójkątach i czworokątach” – zajęcia prowadziła nauczyciel matematyki mgr Sandra Płonka Duda

„Gry i zabawy językowe” – zajęcia prowadziła nauczycielka języka angielskiego mgr Julianna Skrobacz

W realizacji zajęć pomagali też Uczniowie naszej szkoły z klas 2am, 4ib, 3me, oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy zaprezentowali naszym Gościom hymn szkoły.

Zajęcia dla uczniów zostały dobrane w taki sposób, aby również towarzyszący im nauczyciele  mieli możliwość wymiany doświadczeń i obserwacji zajęć prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły.

Dzięki zaangażowaniu prowadzących zajęcia nasi Goście byli pod ogromnym wrażeniem, a dzieci z zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach.

Składam wyrazy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia.

Jolanta Kłopeć

[nggallery id=324 images=10]