Włącz się w naszą Szlachetną Paczkę

Kochani jak co roku z wielką radością włączamy się w piękną akcję SZLACHETNA PACZKA.
Liczymy, że i tym razem wspólnie staniemy na wysokości zadania i sprawimy, że kolejna rodzina będzie miała piękne święta.
W zeszłym roku wszystkie klasy włączyły się w akcję,a także nasi absolwenci, rodzice i pracownicy szkoły dzięki temu nasza paczka była jedną z największych w Jastrzębiu-Zdroju.
Jak możecie się włączyć w Szlachetną Paczkę?:
– klasy prosimy, aby ustaliły wspólnie z wychowawcą co mogą przynieść lub kupić z listy potrzeb i zgłosić to p. Adriannie Karwowskiej-Poleszak,(pomoże to skoordynować zbiórkę)
-można przynosić też dary indywidualnie do zaplecza 211
– będą nam również potrzebne kartony w dużych ilościach i papier do zapakowania
TERMIN PRZYNOSZENIA DARÓW TO 7 grudzień 2017
BARDZO NA WAS LICZYMY
Poniżej przedstawiamy opis wybranej rodziny i ich potrzeby.
Opis rodziny
Pani Joanna (42 l.) wraz z mężem Andrzejem (49 l.) wychowują czwórkę dzieci – Nicolę (21 l.), Roberta (16 l.), Kubę (15 l.) oraz córkę Wiktorię (7 l.).
Pani Joanna 2 lata temu zachorowała na gruźlicę. Przez częste pobyty w szpitalu i leczenie musiała przerwać dotychczasową pracą i jedynym żywicielem rodziny został pan Andrzej. Finansowe wsparcie rodzina otrzymuje od najstarszej córki, która odbywa płatny staż. Miesięczny przychód rodziny wynosi 3852 zł. Po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania, na jednego członka zostaje 495,33 zł.
Małżeństwo jest bardzo dumne ze swoich dzieci. Pomimo choroby Pani Joanna nie poddała się i ze wszystkich sił wraz z mężem stara się zapewnić godny byt swoim dzieciom.
Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty takie jak żywność i chemia. Rodzina byłaby również wdzięczna za odzież.Rodzina mieszka w małym mieszkanku, brakuje im łóżka da syna( śpi na materacu)

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
II Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
III ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież
Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 K zimowe kombinezon 134 szczupła
2 M zimowe kurtka 168 szczupła
3 K zimowe kurtka 166 szczupła

Obuwie
Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (kozaki, adidasy itp.) Rozmiar Uwagi
1 K zimowe trapery 38
2 K zimowe kozaki 38
3 K zimowe śniegowce 32
IV Materiały szkolne:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

V Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: Rodzinie potrzebne jest łóżko gdyż syn Pani Joanny śpi na materacu.
VIII Szczególne upominki:
Joanna – kosmetyki
Wiktoria – domek dla pet shop
Nikola – perfum
Robert – perfum