Wydarzenia

Za nami już IV edycja Talentów Sobieskiego…

11 kwietnia odbyła się kolejna edycja znanego wszystkim uczniom konkursu „Talenty Sobieskiego”. Tegoroczna edycja była bardzo muzyczna, gdyż przeważały występy wokalne i instrumentalne. Słowem – muzyka królowała na scenie. Niespodzianką była jednak wygrana, gdyż Samuel Miśkiewicz- tegoroczny zwycięzca, nie miał nic wspólnego z muzyką, a ujął jury namalowanym przez siebie na żywo portretem kobiety. Ale po kolei…

Gala rozpoczęła się o 8.30 od przywitania zgromadzonych gości przez prowadzących, w których role wcielili się Żaneta Błaszczyk i Brajan Pietryja z klasy 3A. Oboje byli uczestnikami poprzednich edycji Talentów, ale prowadzenie gali było zupełnie nową dla nich rolą. Poradzili sobie jednak wspaniale, zwłaszcza gdy musieli zabawiać publiczność w przerwach technicznych.

W jury tegorocznego konkursu zasiedli: Pani Anna Toborowicz – przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta, Pani Agnieszka Cichoń – instruktorka w  szkole „Expolozja Tańca”, Pan Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, aranżer, pedagog, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Jolanta Owczarek, Pan Arkadiusz Żmij – nauczyciel języka polskiego oraz  uczennice naszej szkoły – Natalia Jurkowska i Nikolina Rudol.

Po przywitaniu wszystkich przez Pana Dyrektora Jerzego Maduzię rozpoczął się koncert, w którym udział wzięli: Aneta Witosz, Aleksandra Witosz, Wiktoria Janecka, Grzegorz Piekarski – występ instrumentalny, Wiktoria Domin – występ wokalny, Samuel Miśkiewicz – wystawa prac (obrazów) oraz malowanie obrazu, Aleksandra Dyrna – występ wokalny z własnym akompaniamentem, Hanna Palka – playback z elementami gry aktorskiej, Sandra Jużyniec – występ wokalny, Daniel Kłódka – pokaz wideo oraz wykonanie kilku sztuczek na rowerze, Jagoda Ślakowska – występ wokalny, Piotr Neumann, Kamil Witek, Adrian Pieczarka – film prezentujący umiejętności (np. salto), Wiktoria Janecka – gra na pianinie, Rafał Jaworek – przedstawienie umiejętności Graffiti, Patryk Barcik, Kacper Grzonka, Tobiasz Grzonka, Dawid Felka, Tomasz Raginia – zespół muzyczny, Amadeusz Staniszewski, Patryk Czarnota, Mikołaj Wacławek, Łukasz Chorągwicki, Seweryn Merta – zespół muzyczny.

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, gdyż każdy z występujących miał w sobie pasję i ogromne serce do tego, czym się zajmował i co nam prezentował na scenie. Niełatwo było wyłonić wygranego, ale ostatecznie:

I miejsce zajął wspomniany wcześniej Samuel Miśkiewicz z klasy 3tf, II miejsce Aleksandra Dyrna z klasy Ia, natomiast III miejsce przypadło Jagodzie  Ślakowskiej z klasy 2b. Wręczono również 2 wyróżnienia, na które według jury zasłużyli: Piotr Neumann z klasy 2tb wraz ze swoimi  kolegami:  Kamilem Witkiem, Adrianem Pieczarką oraz Daniel Kłódka z 2tm.

Mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna zaproszona na galę bawiła się tak samo dobrze jak sami wykonawcy i zaproszone jury.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do kształtu tegorocznej imprezy. Dziękujemy zatem sponsorom: Radzie Rodziców, Dyrektorowi szkoły, Urzędowi Miasta, Firmie „Ela” oraz Szkole Tańca „Explozja Tańca” za nagrody rzeczowe i wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy również podziękować uczniom, bez pomocy których ciężko byłoby zorganizować całą uroczystość: Tomaszowi Ogrodnikowi, Krzysztofowi Michalskiemu, Bartoszowi Milcarkowi z klasy 2tm za obsługę techniczną oraz Edycie Tokarskiej z klasy  3tf i Januszowi Stulfigowi z 3td za fotografowanie całej imprezy.

Do zobaczenia w następnej edycji!

[nggallery id=120]