Wydarzenia

Złoty medal na Targach Wynalazczości w Paryżu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w maju 2014 roku wzięła udział w Międzynarodowych Targach Wynalazczości “Concours Lépine” organizowanych corocznie w Paryżu.

Wynalazek naszych uczniów „Latarka dla niewidomych” został doceniony przez międzynarodowe grono jurorów, którzy przyznali naszym uczniom: Pawłowi Górzyńskiemu, Tomaszowi Krzysztofikowi, Tomaszowi Kropiwnickiemu, Sławomirowi Kozokowi i ich promotorom panu Krzysztofowi Smyczkowi oraz panu Zbigniewowi Pałaszowi Złoty Medal.

Autorzy projektu nie mogli być obecni podczas targów, ale ich koledzy Piotr Bołdys oraz Zenon Zwolenkiewicz godnie reprezentowali swoich kolegów i z ogromnym zaangażowaniem przy wsparciu pani Barbary Sowińskiej oraz Ewy Maduzia prezentowali wynalazek.

W tym roku “Concours Lépine ” zgromadziły ponad 550 rozwiązań innowacyjnych prezentowanych przez wystawców z 13 krajów świata miedzy innymi z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Rosji, Iranu, Maroka, Tajwanu oraz Chiny.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne projekty badawcze.