Nasze sukcesy Wydarzenia

Złoty medal z wyróżnieniem oraz nagroda specjalna Jury Brussels Innova 2012

W dniach od 13 do 20 listopada 2012 roku absolwenci i uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w Targach Innowacji – Brussels Innova 2012.

Prezentowali tam projekt ESKONzO, którego zadaniem jest umożliwienie komunikacji osób niepełnosprawnych z otoczeniem. System ten powstał z inicjatywy rodzin osób, które ze względu na swoją niepełnosprawność mają problemy z komunikowaniem się z otoczeniem a ich sytuacja finansowa nie pozwala na zakup bardzo drogiego sprzętu oferowanego na rynku. Jedną z zalet projektu jest to, że może być dostosowany dla potrzeb osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Projekt ten jest ciągle rozwijany i modyfikowany dla różnych sytuacji.

Projekt ten doceniło jury i przyznało Złoty Medal z Wyróżnieniem, a także nagrodę specjalną Jury Brussels Innova.

Gratulujemy zatem twórcom projektu:
Jakubowi Królowi i Maciejowi Skórzańskiemu – absolwentom naszej szkoły
Patrykowi Domagalikowi i Pawłowi Krosnemu –  uczniom klasy maturalnej,
a także opiekunom projektu: Krzysztofowi Smyczkowi i Dariuszowi Radajewskiemu 

Życzymy im dalszych sukcesów.

[nggallery id=78]