Wydarzenia

Zobaczyć prawdziwą radość – BEZCENNE!!!

Uczniowie klas 1b i 1c podzielili się  swoim zdrowiem,  siłą i sercem z ludźmi, którzy bardzo tego potrzebowali.W środę 30 października pełnili rolę wolontariuszy podczas Jastrzębskiej Olimpiady Specjalnej. W zamian otrzymali szczerą  radość  ludzi, którym do szczęścia nieraz  potrzeba tak niewiele, czasem  wystarczy uśmiech, przybicie piątki czy przytulenie.

Wrażenia wolontariuszy:

Karolina z 1c:  Poruszyła mnie radość tych dzieci, każde z nich w jakimś stopniu ma trudności związane z chorobą, a mimo to potrafią się cieszyć z każdej rzeczy. Zrozumiałam  też, że moje codzienne problemy są tak naprawdę niczym, że trzeba z nimi walczyć, tak jak te dzieci.

Karolina z 1b: Wrażenia są bardzo pozytywne. Ta impreza skłania  do refleksji nad swoim życiem. Na pewno będę tu za rok.

Justyna z 1c: To super sprawa, że pomimo wszystkich trudności przyjeżdżają tutaj i próbują swoich sił.

Wiktoria i Marysia z 1b: Bałyśmy się, że nie damy sobie rady. Ale dałyśmy z siebie wszystko. Jest super atmosfera i bardzo się cieszymy, że mogłyśmy tu być i choć trochę pomóc.

Zuzia i Dominika z 1b: Na początku był strach , a później fala ogromnej radości i satysfakcji z dawania pomocy.

  O naszych wolontariuszach:

Małgorzata Bryła(trener): Wolontariusze spisali się rewelacyjnie. Bardzo profesjonalnie podeszli do swoich obowiązków, a dzieciaki bardzo  ich polubiły i niektórych nie odstępują na krok.

Organizator: Bardzo jestem zadowolony  z pracy wolontariuszy, poważnie podeszli do swoich obowiązków. Chciałbym bardzo, aby  ta współpraca była kontynuowana.

Wolontariusze Sobieskiego wykazaliście się ogromną wrażliwością, empatią i zaangażowaniem. Pokazaliście jak bardzo wartościowymi ludźmi jesteście.  Mamy nadzieję, że uczestnicy paraolimpiady będą mogli na was  liczyć również w następnych latach. Jesteśmy z was bardzo dumne!

Adrianna Karwowska -Poleszak i Agata Szweda