Wydarzenia

Zwolnieni z Teorii w Sobieskim

Często mówimy o tym, że chcielibyśmy pomagać innym, ale jak często rzeczywiście robimy coś w tym kierunku? Wiele osób uważa, że aby pomóc potrzeba dużo czasu i pieniędzy. Nic bardziej mylnego! Już drobna pomoc może zmienić życie drugiej osoby, a nawet całej społeczności.
Dowodem na to jest zorganizowana niedawno przez nas charytatywna zbiórka dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego “BETLEJEM”. Wspólnie zebraliśmy rzeczy o wartości ponad 4 500 zł, w tym pampersy, kaszki, chusteczki, środki czystości i żywność. Dzięki temu udało nam się pomóc osobom potrzebującym i wpłynąć na poprawę ich życia. Podczas przekazywania darów mieliśmy okazję zwiedzić ośrodek i zobaczyć, jak wygląda codzienność osób przebywających tam. To była dla nas bardzo ważna lekcja pokory i solidarności, która wzbudziła w nas jeszcze większą chęć pomagania innym. Chcieliśmy dalej działać na rzecz społeczności, dlatego zdecydowaliśmy się na zaangażowanie w projekt partnerski #KOMÓRKOMANIA. Dzięki niemu udało nam się zrealizować 2 punkty zapisów potencjalnych dawców szpiku oraz zdobyliśmy niezbędną wiedzę o procesie leczenia, która przydała nam się podczas organizacji wydarzenia dla klas szkół ponadpodstawowych. Nie ograniczaliśmy się tylko do jednej formy pomocy. Wzięliśmy również udział w biegu, podczas którego sprzedawaliśmy ciasta i gorące napoje. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na chorego chłopca na SMA. Dzięki temu udało nam się wesprzeć nie tylko osoby potrzebujące w naszej okolicy, ale również na szerszą skalę. Nie zapomnieliśmy również o akcjach, które pomagają poprawić samopoczucie i jakość życia osób w naszej okolicy. Przeprowadziliśmy akcję “Masz piękny uśmiech”, która polegała na rozwieszeniu plakatów oraz rozdaniu ulotek. Celem akcji było poprawienie samopoczucia społeczeństwa i zwiększenie poczucia szczęścia oraz dobrej energii.
Wspólnie pokazaliśmy, że każdy z nas ma wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Drobną pomocą możemy zmienić świat i wpłynąć na poprawę życia innych. Dzięki temu działaniu przekonaliśmy się, że warto pomagać i angażować się w życie społeczne.

Autorzy: Bartosz Luszczymak, Paweł Cecot, Kacper Skop, Weronika Wasiellof