Wiadomości Wydarzenia

Akademia Cisco

Logo Akademii CiscoOd 1 września 2016 roku w naszej szkole działa Lokalna Akademia CISCO. Dla uczniów jest to dodatkowa okazja, aby na miejscu w swojej szkole przystąpić do kursku IT ESSENTIALS zakończonego Certyfikatem CISCO. Wszyscy uczniowie uczący się na kierunku technik informatyk, będą mieli możliwość podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Również uczniowie pozostałych kierunków mają możliwość przystąpienia do tego kursu. Chęć uczestnictwa należy zgłosić u instruktora akademii: Barbary Halskiej.
Szkolenie “IT Essentials” – Sprzęt i programowanie komputerów PC dostarcza podstawowych umiejętności związanych ze sprzętem i oprogramowaniem komputerów potrzebnych, aby spełnić rosnące wymagania profesjonalistów IT. Kurs obejmuje podstawy technologii PC, sieci komputerowych oraz bezpieczeństwa. Uczestnicy, którzy ukończą kurs będą w stanie opisać elementy wewnętrzne komputera, samodzielnie zmontować komputer, zainstalować system operacyjny i rozwiązywać problemy z wykorzystaniem rozmaitych narzędzi diagnostycznych. Laboratoria praktyczne oraz laboratoria wirtualne pomogą uczestnikom rozwijać umiejętności rozwiązywania złożonych problemów. Uczniowie poznają także metody pracy w sieci oraz jej bezpieczeństwa. Kurs ITE jest kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomaga kierować i planować przyszłą karierę w branży IT. Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A, który potwierdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośród innych kandydatów na rynku. Kurs jest także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych, kursów sieciowych.

Program kursu:
Podstawy technologii informacyjnej
Jak działa komputer
Procedura startowa
Komponenty sieci
Montaż komputera
Instalacja stacji dyskietek, dysku twardego, CD-ROM, DVD
Instalacja kary graficznej, muzycznej, sieciowej
Uruchomienie systemu po raz pierwszy
Zarządzanie pamięcią komputera
Podstawy systemu operacyjnego
System operacyjny Windows XP/7/8/10
Możliwości multimedialne komputera
Podstawy zaawansowanego sprzętu oraz serwery
Konfiguracja sprzętowa RAID
Podstawy pracy w sieci
Drukarki i drukowanie
Wykrywanie i usuwanie usterek sprzętowych w komputerze
Wykrywanie i usuwanie usterek programowych
Problemy pliku rejestru w systemach Windows 9x/2000/XP
Kopie zapasowe i odzysk danych
Program nauczania w Cisco Networking Academy obejmuje 70 godzin lekcyjnych. Zajęcia realizowane są czasie trwania roku kalendarzowego (dwóch semestrów szkolnych)

Spotkania realizowane są w formie wykładów, laboratoriów, konsultacji oraz tzw. samokształcenia. Po dokonaniu zapisu kursantowi zostaje założone konto na serwerze Cisco Networking Academy, które umożliwia mu: dostęp z dowolnego miejsca do materiałów szkoleniowych, zdalne zdawanie egzaminów w ramach szkolenia.

Po ukończeniu szkolenia w Akademii Cisco kursant jest przygotowany do zdobycia tytułu CompTIA’s A+. Jednocześnie absolwenci akademii Cisco uzyskują wiedzę potrzebną do ewentualnego dalszego studiowania zagadnień związanych ze złożonymi sieciowymi systemami operacyjnymi (IT Essentials II: Network Operating Systems). Egzaminy odbywają się szkole i mają formę pytań testowych. Uzyskany certyfikat jest identyczny na całym świecie i wszędzie honorowany.

Certyfikat ITE Cisco