Profesja bez granic – o współpracy polsko-czeskiej

W dniu 4 listopada 2016 w Hawierzowie odbyła się konferencja inaugurująca projekt “Profesja bez granic” .
Realizowany jest on przez Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu – Zdroju oraz Střední škola technických oborů w Havířov – Šumbark.
Podczas spotkania koordynatorzy projektów przedstawili uczestnikom spotkania główne założenia projektu oraz harmonogram realizacji działań kluczowych zawartych w wniosku aplikacyjnym.

Celem projektu “Profesja bez granic” jest współpraca transgraniczna obu szkół oraz wsparcie jakości kształcenia zawodowego uczniów po obu stronach granicy.
Głównymi działaniami, które będą realizowane w ramach tego projektu to wspólne zajęcia zawodowe uczniów z Polski i Czech,
sieć wi-fi w Zespole Szkół nr 6, platofrma edukacyjna dla uczniów oraz pracownia zawodowa w szkole w Hawierzowie.

Projekt “Profesja bez granic” został opracowany przy pomocy Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej “OLZA”, za co serdecznie dziękujemy panu Bogdanowi Kasperkowi.
Środki finansowe zostały pozyskane z programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest pani Barbara Halska.