Mamy 3. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta!

Wszyscy, którzy interesują się konkursami recytatorskimi wiedzą, że Konkurs Poezji Herberta organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez III Liceum Ogólnokształcące w Żorach to jeden z najbardziej prestiżowych tego typu w naszym województwie. Organizatorzy szczycą się, że konkurs ten przygotowuje z dużym sukcesem, wielu kandydatów do egzaminów na studia aktorskie.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych- gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne i od lat ma te samą formułę- pierwszy etap wyłania 10 finalistów w danej kategorii wiekowej (w tym roku spośród ponad 50-ciu recytatorów z całego województwa), potem szczęśliwa dziesiątka bierze udział w warsztatach aktorskich, po czym następuje wielki finał w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.

Miło mi ogłosić, ze laureatka 3. Miejsca w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta została uczennica naszej szkoły – Zofia Stawowy, która brawurowo wykonała wielce oryginalną interpretację wiersza „Ze szczytu schodów”. Wielkim ryzykiem, jakie podjęła była recytacja tyłem do widzów, szepty, wprowadzenie echa i ruchu scenicznego, ale jak widać – czasem ryzyko popłaca.