Sobieski najlepszy w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

8 kwietnia w Zespole Szkół Handlowych miało miejsce wielkie święto- szkoła obchodziła Dzień Patrona. A ponieważ placówka nosi imię Zesłańców Sybiru, w ramach obchodów zaplanowano rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Syberia w moich oczach”. Uczniowie mieli przygotować pracę w dowolnej technice, ukazującą ich wyobrażenie tamtego miejsca.

Uroczystość wręczenia nagród połączona została z Dniem Patrona szkoły, zatem laureatki wraz z opiekunką Panią Elżbietą Marciniak miały okazję wziąć udział we wzruszającej akademii przygotowanej dla zaproszonych byłych Sybiraków, laureatów konkursu plastycznego i literackiego oraz dla zebranych uczniów i nauczycieli.  Uroczystość była przygotowana z należytą powagą i honorami- uczniowie śpiewali patriotyczne pieśni, recytowali wiersze o miłości do Ojczyzny. O głos poproszony został Pan Ryszard Czernecki, prezes jastrzębskiego koła Związku Sybiraków, który przypomniał pokrótce historie z tamtych lat i zwrócił się   z apelem do młodych, by nigdy nie zapominali o przeszłości swego narodu.

Na końcu uroczystości dokonano rozstrzygnięcia konkursu plastycznego- szczęśliwym trafem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wszystkie trzy miejsca zajęły uczennice naszej szkoły, których prace zrobiły największe wrażenie na jury. Laureatką trzeciego miejsca została Milena Zdrojewska z klasy 1 d, drugiego Adrianna Popielarczyk z klasy 3 c, natomiast konkurs wygrała Wiktoria Szymańska, również z 1d.

Laureatkom konkursu serdecznie gratuluję!