Wydarzenia

„Czytam i jestem z tego dumny”

Pod takim hasłem został zorganizowany w naszej szkole konkurs „Mistrza Czytelnictwa”.

Organizatorkami imprezy były Panie: Tatiana Żmij i Elżbieta Marciniak. Ponieważ rok 2014 jest ogłoszony Rokiem Czytelnictwa, w Polsce organizowano szereg imprez i podjęto  mnóstwo inicjatyw, by podnieść  poziom czytelnictwa wśród naszych rodaków. Z badań wynika, że ok. 60 procent Polaków  nie czyta i to wystarczający przyczynek do tego, by podnieść alarm. Na szczęście w naszej szkole z czytelnictwem nie jest tak źle, co udowodnili nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele, którzy stanęli w szranki z tegorocznymi maturzystami. Do konkursu zgłosiło się 11 uczestników wśród uczniów i 8 nauczycieli. Byli wśród nich: ks. Krzysztof Bednarek, Pani Agnieszka Krok, Pani Katarzyna Wejster, Pani Anna Kamyczek- Owsiak, Pani Joanna Seweryn, Pani Sandra Płonka- Duda, Pani Justyna Dubiel i Pan Marcin Lasak. Uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy o lekturach szkolnych samodzielnie natomiast nauczyciele w parach. Po ok. 10- minutowym teście wyłoniono mistrzów, którzy nie tylko czytają, ale też sporo z przeczytanych tekstów pamiętają.

Mistrzami wśród nauczycieli zostały Panie: Anna Kamyczek-Owsiak i Justyna Dubiel, natomiast wśród uczniów zwyciężył uczeń klasy 4 tc Paweł Janduda.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! 🙂