Gwarki górnicze w Sobieskim

Z okazji Dnia Górnika 6 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego odbyły się Gwarki. Tegoroczna impreza obfitowała w wiele atrakcji, podczas których dobrze bawili się zarówno nasi uczniowie jak i goście z naszej partnerskiej szkoły w Hawirzowie.
W tym roku podczas Gwarków był zarówno tradycyjny „marsz lisów” – czyli przyjęcie młodych adeptów do stanu górniczego. Był też i prezes ”wysokiego prezydium” [Wojciech Chmielowiec] i jego pomocnicy, kontrapunkci [Robert Grendus i Roman Niewiadomski ], kantor [Piotr Pluskota], gospodarz sali [Wiktoria Jackowska] i skryba [Michał Krzewski]. Nie zabrakło również rywalizacji między ławą prawą [ 4td ] i ławą lewą [ 3gr ].
Dobrą zabawę umilała muzyka biesiadna. W tym również spontaniczny występ pani dyrektor Jolanty Kłopeć, która wykonała na akordeonie dobrze wszystkim znane piosenki w tym „ Szła dzieweczka do laseczka”.
W pozytywny nastrój wprawiały uczestników również stoły pełne jadła, o co zadbała Jolanta Przygodzka, nauczycielka matematyki.
Impreza została dofinansowana przez Radę Rodziców oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.
Akademię przygotował i koordynował jej przebieg Marian Janecki, nauczyciel historii.

Poniżej krótka relacja filmowa:

Zapraszamy do galerii zdjęć.