Wydarzenia

Ile waży św. Mikołaj? Akcja charytatywna w naszej szkole.

W grudniu ubiegłego roku zgłosiliśmy się do udziału w charytatywnym przedsięwzięciu ukrytym pod zagadkowym pytaniem: “Ile waży św. Mikołaj?”

Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zbierane środki pomagają utrzymać działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację. Działalność Fundacji skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk, przygotowując ich do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie.

Przez cały okres przedświąteczny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zbierali bilon. Wszystkie zebrane monety zostały przeliczone, posortowane, spakowane i przesłane do siedziby organizatora 30 stycznia. 

W sumie zebraliśmy 24,4 kg bilonu o wartości 803.88 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły akcję!

W  piątek, 13 stycznia 2023 r. w auli naszej szkoły odbył się uroczysty koncert karnawałowy wieńczący działania konkursu charytatywnego, w ramach którego zaprezentowali się muzycznie i artystycznie utalentowani  uczniowie naszej szkoły. 

Link do zdjęć i filmików z wydarzenia:

https://zs6sobieski-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/aula_obsluga_zs6sobieski_edu_pl/EsD99GKKWoVOoShauYTj_ewBrig0xJw5KUJjreJf_1hY4g?e=2brDov

Serdeczne podziękowania dla wszytskich zaangażowanych osób:

Ekipa, która pomogła w sortowaniu, liczeniu, pakowaniu bilonu oraz dostarczeniu do odpowiedniego punktu pocztowego: Wioletta Niedziela, Maja Lis, Wiktoria Niemczyk, Wiktor Sojka oraz Filip Rejszel.

Poznajcie też tych, którzy aktywnie włączyli się w organizację koncertu charytatywnego:

Obsługa techniczna: Janek Pawlik, Igor Kaniewski, Kuba Kalinowski, Karolina Pałuszka, Zuzanna Lipka, Dawid Niedziela, Julek Szweda.

Konferansjerzy: Oskar Augustyn, Dawid Leliński, Filip Rejszel, Wiktor Sojka.

Obsługa kamer i foto: Patryk Kabata, Wiktoria Jedynak 

Artyści: Zosia Kłak, Nikola Świerczek, Antonina Kurpas, Wiolettta Niedziela,  Martyna Adamczyk, Pola Gumińska, Dominika Błasiak, Ania Łachut, Janek Pawlik, Daniel Gosz, Maciej Urgoł, Oskar Augustyn, Jakub Będkowski, Janek Kula, Sebastian Mielech, Dawid Mielech, Jakub Florkiewicz, Dawid Dąbrowski i Tomek Świtała. 

Dziękujęmy!

Bożena Rejszel, Joanna Seweryn