Nasze sukcesy Wydarzenia

Jakub Halfar i Mateusz Szulik laureatami XLVI OOWEiE.

Wspaniały sukces odnieśli uczniowie klasy 4Gam w zawodzie technik mechatronik w zawodach finałowych XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej.

Po trwających 2 dni (23-24 lutego 2023r.) zawodach rozegranych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, obejmujących etap praktyczny oraz finałową prezentację 3 losowo wybranych zagadnień, obaj nasi reprezentanci zostali laureatami Olimpiady w grupie mechatronicznej.

Szczególnie cenny sukces odniósł Jakub Halfar, który zostawił w pokonanym polu pozostałych konkurentów reprezentujących najlepsze szkoły techniczne w Polsce i zajął I miejsce. Poprawił tym samym swoje zeszłoroczne osiągnięcie, kiedy to w tej samej olimpiadzie zajął II miejsce.

Równie duży sukces odniósł Mateusz Szulik zajmując 6 miejsce i zdobywając tytuł laureata. To kolejne takie osiągnięcie Mateusza, który w zeszłorocznych zmaganiach uzyskał tytuł laureata II miejsca, tyle, że w kategorii elektryka.

Obu laureatom składamy serdeczne gratulacje!