Nasze sukcesy Wydarzenia

Jakub Halfar – „wyprawa po złote runo”.

Jeśli zdobycie 2 tytułów laureata w kolejnych olimpiadach traktować jako cenny łup, skojarzenie z Jazonem może być tutaj jak najbardziej na miejscu. Bo i celem wyprawy było miejsce na brzegu morza, podobnie jak mityczna Kolchida. W tym przypadku jednak była to „tylko” Gdynia, a konkretnie Uniwersytet Morski, gdzie w dniach 24-25 kwietnia rozegrano finały odpowiednio 25 Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce „EUROELEKTRA” oraz Olimpiady Elektroników i Mechatroników „ELEKTROMECHATRON”.

Grupa naszych „Argonautów” (Michał Kozieł i Mateusz Szulik) z Jazonem (a właściwie Jakubem 😊) na czele, z sukcesem zakończyła ostatni etap swojej 4-letniej podróży, za jaką można uważać ich naukę w Naszej Szkole.

Jakub Halfar zdobył I miejsce i tytuł laureata w „Euroelektrze” w kategorii elektrotechnika, a Mateusz Szulik zdobył tytuł finalisty zajmując 6 lokatę. Warto tu dodać, że w odróżnieniu od innych olimpiad, gdzie tytuły laureata przyznawane są często kilkunastu a bywa, że i kilkudziesięciu uczestnikom, w tym przypadku należą się one jedynie zajmującym 3 pierwsze lokaty.  Jest to zatem bardzo trudne zadanie. Uzyskanie tytułu finalisty wymaga też spełnienia warunku uzyskania odpowiednio wysokiego wyniku.

W „Elektromechatronie”, w grupie mechatronicznej,  Jakub uzyskał II lokatę i tytuł laureata, natomiast Mateusz i Michał uzyskali tytuły finalistów.

Była to momentami „bombowa” impreza (co widać na załączonych zdjęciach), będąca okazją do kolejnych spotkań z grupą przyjaciół z innych szkół, stałych bywalców olimpijskich zmagań. A koniec uwieńczył, nomen omen, „dziki szał” w biały dzień w środku osiedla tego 250-tysięcznego miasta😊.

Osiągnięcia Jakuba przejdą do legendy „Sobieskiego” i trudno przypuszczać, aby w najbliższym czasie ktoś pokusił się o uzyskanie większych sukcesów. W ciągu 2 lat swoich startów uzyskał on 7 tytułów laureata, wygrywając 3 olimpiady, 3-krotnie zajmując II miejsce i jeden raz 3! Do tego dołożył tytuł finalisty 72 Olimpiady Fizycznej.

W tym roku szkolnym uczniowie Technikum nr 4 w zawodzie technik mechatronik ( Jakub, Mateusz, Michał oraz Mateusz Kocur) uzyskali 5 tytułów laureata oraz 4 tytuły finalisty olimpiad zawodowych! Jest to gigantyczne osiągnięcie w historii Naszej Szkoły!

GRATULACJE!

P.S.

Panowie! Dziękuję, że mogłem Wam towarzyszyć w Waszych zmaganiach i być świadkiem Waszych sukcesów! To dla mnie zaszczyt i honor.