Nasze sukcesy Wydarzenia

KOLEJNY SUKCES W KOREI POŁUDNIOWEJ

12 uczniów wraz z ich opiekunami zostało nagrodzonych w sierpniu 2014 r. w I Światowym Konkursie Korea Creative Invention Contest dla młodych naukowców, który odbył się w Seulu w Korei Południowej. Międzynarodowe jury bardzo wysoko oceniło pięć prac badawczych, które dotyczyły innowacyjnych rozwiązań w różnych dziedzinach nauki. Zdobyliśmy w sumie 2 srebrne i 3 złote medale.
Nagrodzone prace to:
1) srebrny medal za pracę „ CLICK and PICK” , autorami są: Marta Ptaszyńska i Korneliusz Buczkowski, promotor Barbara Halska
2) srebrny medal za pracę „MULTIMEDIAL CATIONS ANALYSIS”, autorami są: Kamil Sacewicz, Patryk Loter I Aleksander Kamiński, promotorzy: Barbara Halska i Jerzy Maduzia
3) złoty medal za pracę „The System of the Remote Management of Devices and the Communication of People with Disabilities ”, autorami są: Sławomir Kozok, Tomasz Kropiwnicki i Franciszek Kucharski, promotorzy : Krzysztof Smyczek, Jacek Kluba
4) złoty medal za pracę: „Kinect and Physical Rehabilitation of Children”, autorami są: Sandra Makles i Emilia Porębska, promotor Lidia Gajdzik
5) złoty medal za pracę: “Monitoring and Visualising Active Controllers Parameters for Reactive Power Compensation with the Notification System on Mobile Devices”, autorami są: Paweł Zabczyński i Adam Budzik, promotorzy: Krzysztof Smyczek i Mirosław Czarnota.

Podziękowania za tłumaczenia prac dla pań: Krystyny Galant i Ewy Marcinkiewicz-Kluczniok

Organizatorzy I Międzynarodowego Konkursu przekazali naszym uczniom i ich opiekunom słowa uznania za wysoki poziom prezentowanych w konkursie prac.
Pod koniec października odbędzie się spotkanie w auli szkoły z nagrodzonym uczniami, ich opiekunami oraz społecznością naszej szkoły. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane wszystkie nagrodzone prace badawcze.