Nasze sukcesy Wydarzenia

Licealistka Aleksandra Gibes z 3B w III etapie Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Odnieśliśmy kolejny sukces o zasięgu ogólnopolskim: Aleksandra Gibes – uczennica klasy 3B o profilu biologiczno-chemicznym – zakwalifikowała się do III etapu V edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Odbędzie się on w dniach 26-27 marca br. w systemie online, z tematyką skupioną nadal wokół zagadnienia: „Kino i twórcy patrzą w lustro: autotematyzm i autobiografizm”.

Organizatorem olimpiady są: Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  a odbywa się ona pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Do zawodów centralnych zakwalifikowało się tylko 25 uczestników – z 555 startujących. W drugim etapie można było zdobyć łącznie 170 punktów:
– 75 pkt – zadanie projektowe,
– 40 pkt – pytania zamknięte,
– 20 pkt – analiza i interpretacja plakatu filmowego,
– 35 pkt – analiza i interpretacja sceny z filmu.

Ola przygotowała się bardzo solidnie, ale wiele zawdzięcza też swym rozwijanym  pasjom oraz oczytaniu, pracowitości i błyskotliwości. Cieszy nas, że dołącza do naszego licealnego panteonu finalistów i laureatów olimpiad, w tym Aleksandra Hartwiga z klasy humanistycznej – obecnie studenta Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, którego mentorami byli: pani Ewa Kubińska i pan Jacek Borkowski.

Opiekunka wspaniałej finalistki bardzo dziękuje panu Zbigniewowi Pałaszowi, który spontanicznie udzielił pomocy technicznej (i terapeutycznej), podczas zmagań niżej podpisanej z wzywaniami przeprowadzania I etapu w systemie online, nagrywania, wysyłania i dokumentowania.

Oby mądrych i dobrych ludzi było jak najwięcej, a Ola została laureatką III etapu V edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. 🙂

tekst: Lidia Różacka

zdjęcie: plakat reklamowy organizatora