Nasze sukcesy Wydarzenia

Medale i wyróżnienia w Rumunii

Uczniowie i absolwenci naszej szkoły oraz Centrum Kształcenia Praktycznego: Patryk Domagalik, Paweł Krosny, Jakub Król, Maciej Skórzański, i ich promotorzy: p. Dariusz Radajewski, p. Krzysztof Smyczek, za projekt ESKONzO – Elektroniczny System Komunikacji Osób Niepełnosprawnych z Otoczeniem, zdobyli kolejne medale, tym razem podczas Europejskich Targów Kreatywności i Wynalazczości EUROINVENT  w Rumunii.

Najważniejszą nagrodą jest  ZŁOTY MEDAL

oraz 4 nagrody specjalne od:

Technical University of Cluj-Napoca, Romania

Institutal National De Cercetare, ICECHIM, Bucuresti

Haller pro invento Foundation

Istanbul Aydin University – uznany za najlepszy wynalazek targów

 Warto dodać, że wynalazek naszych uczniów znajduje zastosowanie wśród potrzebujących osób niepełnosprawnych. Szkoła bardzo owocnie współpracuje z Centrum Kształcenia Praktycznego. Wspólnie udało się zamontować przyrząd u osób potrzebujących w takich miastach jak: Kudowa Zdrój, Wrocław, Wadowice, Bydgoszcz, Toruń, Kraków, Kielce.

Na początku czerwca uczniowie i ich opiekunowie odwiedzą  telewizję TVN. Zostali tam zaproszeni do udziału w  programie Dzień Dobry TVN, do oglądania którego zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie.

[nggallery id=128]