Wydarzenia

Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Tegoroczne szkolne eliminacje Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej (poprzednio Lingwistyki Matematycznej) okazały się wyzwaniem godnym naszych uczniów – stąd zdjęcie z pracowni fizycznej świetnie ilustruje “kosmiczne” zadania. Musieli się oni zmierzyć z zadaniami w języku gruzińskim, systemem stenograficznym oraz językami z rodziny afroazjatyckiej i eskimo-aleuckiej. Zainteresowanych odsyłamy do zestawu zadań z odpowiedziami, gwarantując, że nie znajomość języków, a matematyczne umiejętności rozszyfrowywania ukrytych komunikatów są sposobem na te zadania. W całych eliminacjach najlepiej poszło Maćkowi i Jakubowi – gratulujemy. Jeśli chodzi o poszczególne zadania, to najlepszym rozwiązaniem zadania I popisał się Krzysztof, II Kamil, III Maciek i Szymon (dobrze też poszło Konradowi) a IV Jakub (dobrze też poszło Jackowi, Afrodycie i Marcie). Uczestnikom dziękujemy za udział i przypominamy o dostarczeniu zgód od rodziców niepełnoletnich uczniów – dostępnych na 9 stronie regulaminu i możliwości obejrzenia swoich odpowiedzi u pani Adrianny Karwowskiej-Poleszak do 31 października – później musimy wysłać zestawy do Wrocławia. Wszystkich zainteresowanych ćwiczeniem swoich umiejętności w rozwiązywaniu tego typu zadań odsyłam na stronę organizatorów olimpiady i do konsultacji ze mną.

 

MOL13