Wydarzenia

Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

8 grudnia 2014 r. w „Sobieskim” odbył się międzyszkolny turniej piłki siatkowej dziewcząt. Zorganizował go Pan Adam Ptaszny. Turniej rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00. Mecze rozgrywały się na dwóch boiskach, a siatka miała wysokość 2,24 metra. Mieliśmy wspaniałych sędziów.

Drużyny walczyły do dwóch wygranych setów. Lał się pot, panowało zdenerwowanie, ale także równa i zacięta walka. Trudno nie wspomnieć o emocjach opiekunów drużyn, którzy czasami bardziej przeżywali mecz niż ich uczennice. Mimo tego, iż poziom był równy i od wygrana czy przegrania meczy dzieliło tylko kilka punktów, to każdy z uczestników potrafił trzymać nerwy na wodzy i cały turniej minął w przyjaznej atmosferze. Na trybunach cały czas przewijał się tłum uczniów „Sobieskiego”, kibicując naszej drużynie, która zajęła I miejsce. To ogromny sukces tutejszych zawodniczek. W skład naszej drużyny wchodziły: Monika Bera, Justyna Kłek, Monika Kolaż, Dominika Sagan, Ewa Zasłonka, Marta Slaczałek, Karolina Wojak, Martyna Nieszporek, Zagajewska Patrycja i (kontuzjowana Patrycja Wierzbicka). Miejsce II zajął ZS 1, III ZS 3, IV ZS 2, który w ubiegłym roku wywalczył zwycięstwo. Nasze dziewczyny nie miały problemów z żadną drużyną – nawet z najgroźniejszymi przeciwniczkami. Niebawem żeńska drużyna „Sobieskiego” w siatkówce pojedzie reprezentować naszą szkołę w zawodach rejonowych, gdzie poziom będzie już znacznie wyższy, a wygrana otworzy nam drzwi do turnieju rangi wojewódzkiej. Tym czasem naszym dziewczyną należą się gratulacje. Trzymamy kciuki.

tekst: Patrycja Wierzbicka 2d