Wydarzenia

Mistrzowie Śląska w biegach na orientację

Nikt nie myślał, że rozpoczęcie zawodów w samo upalne południe 22 maja 2014r. będzie tak przychylne dla naszych uczniów.

Finał licealiady młodzieży szkolnej województwa śląskiego w biegach na orientację, to rywalizacja 21 drużyn 4-osobowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Dzień upalny, środek lasu i zmagania na różnych poziomach od szkoły podstawowej do ponadgimnazjalnej. Pierwsi zawodnicy na mecie. Nasi uczniowie pochlapani błotem, podrapani i wyczerpani docierają do mety, mówiąc o bardzo trudnej trasie i wypadkach innych uczestników.

Aby drużyna została sklasyfikowana, każdy z zawodników – musi zmieścić się w limicie czasu 90 minut na podstawie karty startowej po potwierdzeniu wszystkich punktów kontrolnych w podanych przez organizatora kolejności. Niespełnienie któregokolwiek z warunków- oznacza dyskwalifikację. Mamy w składach już doświadczone zawodniczki i zawodników, jaki i prawie „nowicjuszy”, więc tym bardziej cieszy ukończenie przez nich trasy.

Niestety ostateczne wyniki będą znane dopiero 2 czerwca. Zawody w Rybniku-Golejowie kończymy późnym popołudniem z wielka niewiadomą, ale także cali i zdrowi.

Pojawiły się wyniki, a wraz z nimi ogromna radość i satysfakcja! Zdobyliśmy bowiem dwa pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.

Mistrzynie Śląska w biegach na orientację sportową to: Kinga Harasymiuk, Karolina Kołdys, Marta Slaczałek i Agata Wrożyna – wszystkie z klasy I c.

Mistrzami Śląska zostali: Jarosław Borgiel (1 td), Szymon Kaszyński (1b), Maciej Pytel (1tb) i Andrzej Włoch (3ta).

Należy wspomnieć, że nasze drużyny w zawodach miejskich i rejonowych również zajęły pierwsze miejsca.

Opiekunowie: Lidia Gajdzik, Renata Pytel i Piotr Krosny dziękują za zaangażowanie, świetną atmosferę, współpracę całej drużyny oraz wspaniały wynik osiągnięty podczas zawodów i życzą powodzenia w przyszłym roku szkolnym.