Wydarzenia

Najlepsze pióra Jastrzębia-Zdroju

W  tegorocznej edycji konkursu „Najlepsze Pióro Jastrzębia”, którego tematyka poświęcona była naszemu miastu,  wzięli udział uczniowie z następujących jastrzębskich szkół:  ZS nr 1, ZS nr 3, ZS nr 5, ZSZ nr 2 oraz ZS nr 6. Zmierzyli się oni z trzema gatunkami dziennikarskimi i niełatwymi tematami. Piszący najchętniej wcielali się w rolę prezydenta miasta.

Prace, różnorodne i ciekawe, oceniali jurorzy: pani Lidia Różacka – (przewodnicząca jury, nauczyciel języka polskiego), pani Katarzyna Spyrka (redaktor „Dziennika Zachodniego” oraz portalu jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl), pan Marcin Boratyn (kierownik Galerii Historii Miasta, historyk, autor książek o Jastrzębiu-Zdroju), pan Robert Cebula (redaktor miesięcznika „Jastrząb” i portalu jastrzebie.pl, laureat I edycji konkursu), pan Rafał Tymiński (były redaktor portalu jastrzebie.online, laureat jednej z edycji konkursu) oraz wyżej podpisana, która niniejszym kieruje serdeczne podziękowania do Szanownych Jurorów za chęć współpracy, życzliwość i bezinteresownie poświęcony konkursowi czas.

Każdy z członków jury oceniał oryginalność ujęcia tematu, styl, walory literackie pracy oraz zgodność tekstu z cechami wybranego przez autora gatunku dziennikarskiego. Po podsumowaniu ocen jurorskich, ostateczne wyniki w poszczególnych kategoriach wyglądają następująco:

 FELIETON

Temat: Gdybym był/a prezydentem Jastrzębia-Zdroju…

I miejsce – Dawid Mika ZS nr 3

II miejsce – Aleksandra Bienio ZSZ nr 2

III miejsce – Wiktoria Velásquez ZS nr 6

 

WYWIAD

Temat: Historia tego miasta, to moja historia – rozmowa z jastrzębianinem.

I miejsce – Mateusz Pączek ZS nr 5

II miejsce – Jagoda Ślakowska ZS nr 6

III miejsce – Aleksandra Kowalczyk ZS nr 3

 

REPORTAŻ

Temat:  „Miasto moje, a w nim najpiękniejszy mój świat” – ukochane jastrzębskie zakątki.

I miejsce – Małgorzata Grzonka ZS nr 6

II miejsce – Agata Krypczyk ZS nr 6

III miejsce – nie przyznano

 

Gratulacje dla zwycięzców, laureatów oraz ich opiekunów! Uroczyste wręczenie nagród ze względów organizacyjnych odbędzie się we wrześniu, szczegółowe informacje o terminie przesłane zostaną do wszystkich uczestników konkursu.

Do zobaczenia podczas finału „Najlepszego Pióra Jastrzębia 2013”!